Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2012, 15:23

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Assassin's Creed) 19/4/12

Wieści ze świata to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o darmowym weekendzie w grze Star Wars: The Old Republic, otwartych beta testach produkcji przeglądarkowej Family Guy Online, oraz pozwie sądowym przeciwko firmie Ubisoft.

Choplifter HD

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Choplifter HD. Dzieło studia inXile Entertainment możecie aktualnie nabyć 50% taniej. Produkcja kosztuje 3,49 euro (ok. 15 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Family Guy Online

Studio Roadhouse Interactive rozpoczęło otwarte beta testy przeglądarkowej gry społecznościowej Family Guy Online. Może wziąć w nich udział każda chętna osoba, która zarejestruje się na oficjalnej stronie internetowej.

Star Wars: The Old Republic

Studio BioWare organizuje kolejny darmowy weekend w grze Star Wars: The Old Republic. Od dzisiaj do 23 kwietnia o godzinie 9:00 wybrane osoby mogą bez dodatkowych opłat rozpocząć zabawę. Szczegółowe informacje na temat akcji znajdziecie pod tym adresem, a dołączyć do zabawy możecie w tym miejscu. Promocja obejmuje wyłącznie graczy, które nie brali udziału we wcześniejszych darmowych weekendach.

Wieści ze świata (Star Wars: The Old Republic, Assassin's Creed) 19/4/12 - ilustracja #1

Assassin’s Creed

John L. Beiswenger pozwał firmę Ubisoft, oskarżając ją o wiele podobieństw w serii Assassin’s Creed do jego powieści o tytule Link. To dzieło z 2003 roku bazuje na znanym ze wspomnianych gier pomyśle odtwarzania wspomnień przodków. Nie brakuje także nawiązań do asasynów. Beiswenger domaga się przynajmniej 1,05 mln dolarów odszkodowania, z opcją zwiększenia tej sumy do 5,25 mln dolarów, jeśli sędzia rozstrzygnie proces na jego korzyść. Autor chce także powstrzymać ukazanie się na rynku Assassin’s Creed III i wszelkich produktów związanych z tą marką.

Starbreeze Studios

Studio Starbreeze (Syndicate, The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena) planuje wykupić zespół Overkill Software, odpowiedzialne m.in. za grę PayDay: The Heist. Jeśli deweloper otrzyma ostateczną zgodę od akcjonariuszy, Overkill Software zajmie się tworzeniem produkcji o roboczych nazwach Project Mercury oraz V13.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier: