Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiWii
Okładka Pandora's Tower (Wii)
OkładkaPandora's Tower (Wii)

Pandora's Tower Wii

Pandora’s Tower to slasher 3D w typowo japońskiej stylistyce, który naśladuje największe hity gatunku. Musimy odwiedzić dwanaście wież zamieszkiwanych przez różne bestie i zdobyć potrzebne składniki serum w wyznaczonym czasie.

Akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pandora's Tower Premiera Wii

26maja2011

producent: Ganbarion wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Stworzona przez studio Ganbarion na Wii produkcja jest slasherem 3D, czymś na wzór God of War, tyle że w japońskiej stylistyce.

Głównymi bohaterami tytułu są młody mężczyzna Ende oraz 15-letnia kobieta Ceres. Fabuła opowiada o klątwie, która spadła na młodą dziewczynę w wyniku ataku tajemniczej bestii na Królestwo Esylium podczas Święta Żniw. Jedynym ratunkiem dla Ceres jest serum z ciał dwunastu bestii zamieszkujących tytułowy kompleks wież Pandory. Zdobycia potrzebnych fragmentów potworów podejmuje się Ende, który rusza w wymagającą niezwykłych umiejętności wyprawę.

Gracze muszą odwiedzić dwanaście wież zamieszkiwanych przez różne bestie i zdobyć potrzebne składniki serum w wyznaczonym czasie. Ende musi dotrzeć i zgładzić każdą z dwunastu maszkar w odpowiednim limicie czasowym, tak aby powstrzymać rozprzestrzeniającą się na ciele Celes klątwę. Jeśli mu się nie uda to wyprawa zakończy się porażką.

Poruszającą historię poświęcenia gracze poznają poprzez pokonywanie kolejnych pięter każdej wieży. Systemem gra nie odbiega od innych slasherów 3D, w tym niezwykle popularnego God of War. Heros jest uzbrojony w specjalny, magiczny łańcuch, który może przybierać kształt różnych broni w zależności od potrzeby graczy. Ende dysponuje też kilkoma atakami magicznymi oraz rzutami.

Pandora’s Tower wyróżnia się oprawą audiowizualną, na którą składa się bogata w detale grafika 3D, płynna animacja oraz patetyczna ścieżka dźwiękowa, która podkreśla powagę sytuacji w jakiej znaleźli się bohaterowie. Całość przedstawiono w stylistyce japońskiego fantasy.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Pandora's Tower

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.