Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4XONEPS3X360
Okładka Transformers: Fall of Cybertron (PC)

Transformers: Upadek Cybertronu

Transformers: Fall of Cybertron

Gra akcji oparta na popularnej serii bajek i komiksów opowiadających o przygodach tytułowych robotów. Powracamy na planetę Cybertron, aby jeszcze raz wziąć udział w odwiecznej wojnie dobrych Autobotów ze złymi Decepticonami.

Akcji | TPP | filmy | multiplayer | Transformers | TPS | kooperacja

Okładka Transformers: Fall of Cybertron (PC)

data premiery gry:

21sie2012

PC X360 PS3

8sie2016

XONE PS4

Transformers: Fall of Cybertron na PC, X360 itd. to gra akcji o tytułowych robotach, które powstały jako zabawki w połowie lat 80. XX wieku. Produkcja została stworzona przez High Moon Studios. Deweloper ma na koncie kilka odsłon serii Transformers: Dark of the Moon i War For Cybertron oraz parę innych gier (np. Darkwatch i Robert Ludlum's The Bourne Conspiracy).

Fabuła

W grze powracamy na planetę Cybertron, aby jeszcze raz wziąć udział w odwiecznej wojnie dobrych Autobotów ze złymi Decepticonami. Kolejna historia została opowiedziana w kampanii solowej, w której przejmujemy kontrolę nad reprezentantami obu frakcji. W ten sposób ukazano ostatnie wydarzenia przed exodusem Transformersów z ich ojczystego świata i jego ostateczną zagładą z perspektywy obu stron konfliktu. Ponadto kampania obfituje w wiele widowiskowych przerywników.

Mechanika

Transformers: Fall of Cybertron to gra akcji, w której wcielamy się w różne roboty i walczymy z przeciwnikami. Każda z maszyn może funkcjonować w dwóch stanach (jako pojazd lub człekokształtny robot), a także dysponuje unikalnymi typami broni. Cliffjumper może stawać się niewidzialny, Jazz dysponuje liną z hakiem, Vortex atakuje wrogów z góry jako helikopter, a Grimlock przeobraża się w tyranozaura. Poszczególne karabiny czy działa można ulepszać w specjalnych punktach i w ten sposób zwiększać ich siłę ognia. Twórcy poprawili wiele elementów rozgrywki względem poprzedniej odsłony serii, czyli Wojny o Cybertron. Autorzy dodali między innymi możliwość zmiany ręki, w której robot trzyma broń. Dzięki temu nie trzeba się już całkowicie wychylać zza osłony, aby rozpocząć ostrzał przeciwników. W nowej odsłonie kamera znajduje się bliżej sterowanej postaci, przez co wzrosła efektowność i dynamika starć. Poprawie uległa również sztuczna inteligencja przeciwników.

Transformers: Fall of Cybertron to nie tylko wielowątkowa kampania solowa - autorzy przygotowali także rozbudowany tryb multiplayer. Gracze mogą sprawdzić się zarówno w rozgrywce wymagającej współpracy (tryb Escalation, w którym musimy odpierać kolejne fale coraz potężniejszych przeciwników), jak i w pojedynkach między sobą. Rywalizować można w czterech trybach: Team Deathmatch, Capture the Flag, Domination i Head Hunter. W rozgrywkach sieciowych dostępne są cztery klasy postaci (zwiadowca, niszczyciel, tytan i medyk), a każdą z nich rozwijamy niezależnie od pozostałych. Kolejne poziomy doświadczenia oferują dostęp do nowych broni i umiejętności.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna a PC, X360 itd. prezentuje przyzwoity poziom i cieszy oko cieplejszą paletą barw niż w poprzednich częściach serii. Szczególnie dotyczy to prezentacji samego Cybertronu, który przestał być już tak stalowo zimny, jak wcześniej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 470 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 230 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 119,99 PLN

Gry podobne do Transformers: Upadek Cybertronu

Klasyfikacja PEGI Transformers: Upadek Cybertronu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Transformers: Upadek Cybertronu

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 8.4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Roboty upadają z klasą - recenzja gry Transformers: Upadek Cybertronu
Roboty upadają z klasą - recenzja gry Transformers: Upadek Cybertronu

Recenzja 31 sierpnia 2012, 12:24

Podobnie jak w poprzedniej części w Upadku Cybertronu występuje cała masa różnorodnej broni. Są zatem wyrzutnie rakiet, szybkostrzelne karabiny, snajperki czy granaty. Na każdym etapie wprowadzano ponadto specjalne sklepy, w których w każdej chwili możemy wymienić używaną obecnie broń lub zmodyfikować ją na kilka sposobów. Za odpowiednią opłatą istnieje na przykład możliwość wyeliminowania odrzutu czy powiększenia zasobnika z pociskami. W sklepach przygotowano też perki podnoszące ogólne właściwości robotów, takie jak szybkość poruszania się czy poziom życia. Wszystkie te ulepszenia nie zmieniają diametralnie oblicza gry, ale stanowią miłe urozmaicenie zabawy.

PC
X360
PS3
XONE
PS4