Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCX360PS4PS3XONE
Okładka Transformers: Fall of Cybertron (PC)
OkładkaTransformers: Fall of Cybertron (PC)

Transformers: Upadek Cybertronu

Transformers: Fall of Cybertron

Gra akcji oparta na popularnej serii bajek i komiksów opowiadających o przygodach tytułowych robotów. Powracamy na planetę Cybertron, aby jeszcze raz wziąć udział w odwiecznej wojnie dobrych Autobotów ze złymi Decepticonami.

Akcji | TPP | filmy | Transformers | TPS | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Transformers: Upadek Cybertronu Premiera

21sie2012

PC X360 PS3

8sie2016

XONE PS4

Gry podobne do Transformers: Upadek Cybertronu

New Gundam Breaker

Mech Commander 2

Front Mission Evolved

Transformers: Fall of Cybertron na PC, X360 itd. to gra akcji o tytułowych robotach, które powstały jako zabawki w połowie lat 80. XX wieku. Produkcja została stworzona przez High Moon Studios. Deweloper ma na koncie kilka odsłon serii Transformers: Dark of the Moon i War For Cybertron oraz parę innych gier (np. Darkwatch i Robert Ludlum's The Bourne Conspiracy).

Fabuła

W grze powracamy na planetę Cybertron, aby jeszcze raz wziąć udział w odwiecznej wojnie dobrych Autobotów ze złymi Decepticonami. Kolejna historia została opowiedziana w kampanii solowej, w której przejmujemy kontrolę nad reprezentantami obu frakcji. W ten sposób ukazano ostatnie wydarzenia przed exodusem Transformersów z ich ojczystego świata i jego ostateczną zagładą z perspektywy obu stron konfliktu. Ponadto kampania obfituje w wiele widowiskowych przerywników.

Mechanika

Transformers: Fall of Cybertron to gra akcji, w której wcielamy się w różne roboty i walczymy z przeciwnikami. Każda z maszyn może funkcjonować w dwóch stanach (jako pojazd lub człekokształtny robot), a także dysponuje unikalnymi typami broni. Cliffjumper może stawać się niewidzialny, Jazz dysponuje liną z hakiem, Vortex atakuje wrogów z góry jako helikopter, a Grimlock przeobraża się w tyranozaura. Poszczególne karabiny czy działa można ulepszać w specjalnych punktach i w ten sposób zwiększać ich siłę ognia. Twórcy poprawili wiele elementów rozgrywki względem poprzedniej odsłony serii, czyli Wojny o Cybertron. Autorzy dodali między innymi możliwość zmiany ręki, w której robot trzyma broń. Dzięki temu nie trzeba się już całkowicie wychylać zza osłony, aby rozpocząć ostrzał przeciwników. W nowej odsłonie kamera znajduje się bliżej sterowanej postaci, przez co wzrosła efektowność i dynamika starć. Poprawie uległa również sztuczna inteligencja przeciwników.

Transformers: Fall of Cybertron to nie tylko wielowątkowa kampania solowa - autorzy przygotowali także rozbudowany tryb multiplayer. Gracze mogą sprawdzić się zarówno w rozgrywce wymagającej współpracy (tryb Escalation, w którym musimy odpierać kolejne fale coraz potężniejszych przeciwników), jak i w pojedynkach między sobą. Rywalizować można w czterech trybach: Team Deathmatch, Capture the Flag, Domination i Head Hunter. W rozgrywkach sieciowych dostępne są cztery klasy postaci (zwiadowca, niszczyciel, tytan i medyk), a każdą z nich rozwijamy niezależnie od pozostałych. Kolejne poziomy doświadczenia oferują dostęp do nowych broni i umiejętności.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna a PC, X360 itd. prezentuje przyzwoity poziom i cieszy oko cieplejszą paletą barw niż w poprzednich częściach serii. Szczególnie dotyczy to prezentacji samego Cybertronu, który przestał być już tak stalowo zimny, jak wcześniej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 482 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,1 / 10 na podstawie 230 głosów czytelników.

Transformers: Upadek Cybertronu cena w dniu premiery: 119,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Transformers: Upadek Cybertronu

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Transformers: Upadek Cybertronu Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 8.4 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
PC
X360
PS3
XONE
PS4