Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PCXONEX360PS43DSWiiU
Okładka Transformers: Rise of the Dark Spark (PS3)
OkładkaTransformers: Rise of the Dark Spark (PS3)

Transformers: Rise of the Dark Spark

Kolejna gra akcji osadzona w uniwersum popularnej serii zabawek Transformers, wylansowanej przez firmę Hasbro. Za nową odsłonę cyklu odpowiada nowe studio Edge of Reality, znane dotąd głównie z produkcji The Incredible Hulk.

Akcji | TPP | science fiction | Transformers | TPS | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Transformers: Rise of the Dark Spark Premiera

Gry podobne do Transformers: Rise of the Dark Spark

Terminator Salvation: The Videogame

Front Mission Evolved

Armored Core: Verdict Day

Transformers: Rise of the Dark Spark to gra akcji oparta na licencji popularnej marki obejmującej zabawki, filmy, komiksy i seriale animowane. Produkcję opracowało studio Edge of Reality, czyli autorzy takich projektów jak Loadout czy The Incredible Hulk.

Pod względem fabularnym gra scala światy serii Cybetron (znane m.in. z gier Transformers: War for Cybertron oraz Transformers: Fall of Cybertron) oraz filmowego cyklu, którego reżyserem jest Michael Bay i pozwala na pokierowanie robotami z obu tych marek. Scenariusz obraca się wokół poszukiwań tytułowej Czarnej Iskry, czyli starego artefaktu o niewyobrażalnej mocy. W kampanii otrzymujemy okazję zagrania zarówno po stronie Autobotów, jak i Deceptikonów.

W Transformers: Rise of the Dark Spark akcję obserwujemy z kamery umieszczonej za plecami postaci, a zabawa polega głównie na toczeniu bitew z innymi postaciami. Rozgrywkę uatrakcyjnia fakt, że każdy bohater potrafi przeobrażać się w konkretną maszynę, np. w samolot lub samochód. Poza trybem kampanii gra oferuje także rozbudowane opcje wieloosobowe. W ich ramach możemy bawić się m.in. w kooperacyjny tryb Extinction wzorowany na popularnej Hordzie. W nim każdy z graczy wybiera swoją postać z ponad czterdziestu różnych bohaterów, a następnie wspólnie z kolegami musi zmierzyć się tłumami przeciwników. Nie zabrakło także możliwości rywalizowania z innymi użytkownikami. Co godne pochwały, rozgrywki solo i multiplayer zostały ściśle zintegrowane. Dzięki temu postępy i ulepszenia uzyskane w jednym z trybów przenoszone są do drugiego.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 265 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,2 / 10 na podstawie 80 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Transformers: Rise of the Dark Spark

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Transformers: Rise of the Dark Spark Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 10 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
PC
X360
PS3
WiiU
PS4
XONE
3DS