Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lutego 2014, 12:52

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Transformers: Rise of the Dark Spark

Firma Activision zapowiedziała grę akcji Transformers: Rise of the Dark Spark. Zmierza ona na pecety oraz konsole i scali uniwersum serii Cybertron ze światem filmowego cyklu Michaela Baya.

Korporacja Hasbro zorganizowała wczoraj w Nowym Jorku imprezę poprzedzającą targi zabawkarskie Toy Fair. Podczas niej reprezentant firmy Activision ujawnił grę Transformers: Rise of the Dark Spark, która zmierza na pecety oraz konsole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4 i Wii U. Produkcja ma scalić światy serii Cybetron oraz filmowego cyklu, którego reżyserem jest Michael Bay i pozwoli na pokierowanie robotami z obu tych marek. Projekt powierzono studiu Edge of Reality, znanemu m.in. z wydanej kilka tygodni temu strzelanki Loadout. Nie podano konkretnej daty premiery, ale powinna ona nastąpić mniej więcej w tym samym czasie, co kinowy debiut Transformers: Age of Extinction, który planowany jest na końcówkę czerwca tego roku.

W kampanii fabularnej otrzymamy okazję zagrania zarówno po stronie Autobotów, jak i Deceptikonów. Wśród dostępnych bohaterów znajdzie się m.in. transformujący się w T-Rexa Grimrock, w wersji, jaka pojawi się w filmie. Nie zabraknie także rozgrywek wieloosobowych. Wśród nich pojawi się m.in. kooperacyjny tryb Extinction wzorowany na popularnej Hordzie. W nim każdy z graczy wybierze swoją postać z ponad czterdziestu różnych bohaterów, a następnie wspólnie z kolegami zmierzy się tłumami przeciwników. Co ciekawe, rozgrywki solo i multiplayer zostaną ściśle zintegrowane. Dzięki temu postępy i ulepszenia uzyskane w jednym z trybów przenoszone będą do drugiego.

Niestety, na tym kończą się udostępnione przez autorów informacje i mamy nadzieję, że na kolejne konkrety nie przyjdzie nam czekać długo. Niepokoi nas tylko informacja o tym, że gry nie opracuje studio High Moon, które dało nam wyśmienite Transformers: War for Cybertron oraz Transformers: Fall of Cybertron, czyli najlepsze do tej pory produkcje korzystające z tej licencji. Pozostaje nam liczyć na to, że zespół Edge of Reality godnie zastąpi swoich poprzedników. Powodem do optymizmu może być to, że ostatni projekt tej ekipy, czyli darmowa strzelanka Loadout, okazał się jedną z najmilszych niespodzianek tego roku.

Zapowiedziano Transformers: Rise of the Dark Spark - ilustracja #1

Transformers: Rise of the Dark Spark ukaże się także na konsoli przenośnej 3DS. Produkcję tej wersji powierzono studiu Way Forward, znanemu m.in. Ducktales: Remastered. Pomimo takiego samego tytułu będzie to jednak zupełnie inna pozycja niż odsłona, która zmierza na pecety i konsole domowe. Zamiast gry akcji otrzymamy bowiem taktycznego RPG-a.