Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Transformers

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce Transformers ułożone według popularności.

Transformers
PC
PC Windows10 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 44 Sony PlayStation 37 Sony PlayStation 23 Sony PlayStation 11 PlayStation Portable2
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE4 Microsoft Xbox 3607
Microsoft Xbox
Mobile
Android3 Apple iOS3
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch1 Nintendo Wii4 Nintendo DS6 Nintendo Wii U2 Nintendo 3DS2
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji12 Zręcznościowe3 Bijatyki1
RPG
Strategiczne3
Przygodowe
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne1
Towarzyskie
Transformers: The Game
Transformers: The Game

Akcji 26 czerwca 2007

Firmowana przez Activision dynamiczna gra akcji, będąca adaptacją amerykańskiej superprodukcji filmowej z 2007 roku. Za jej stworzenie w wersji na komputery osobiste odpowiada studio Traveller's Tales; edycje, jakie trafiły na konsole stacjonarne i przenośne, są natomiast dziełem zespołu Vicarious Visions. Fabuła Transformers: The Game jest luźno oparta na historii opowiedzianej w filmie. W grze możemy pokierować zarówno Autobotami (do naszej dyspozycji oddano między innymi Optimusa Prime'a, Ironhide'a oraz Bumblebee), jak i Deceptikonami (w tym przypadku wcielamy się w Megatrona, Barricade'a czy choćby w Starscreama). W zależności od wybranej strony konfliktu, opowieść w mniejszym lub większym stopniu odwzorowuje wydarzenia zawarte w oryginalnym scenariuszu. Rozgrywka została utrzymana w dosyć standardowej konwencji gry akcji – jej filarem są zatem bezpośrednie starcia pomiędzy Transformersami, podczas których robimy użytek nie tylko z zalet i właściwości kontrolowanego robota, lecz także z elementów otoczenia pokroju słupów, samochodów oraz drzew, które możemy wykorzystać zarówno jako broń miotaną, jak i oręż do walki wręcz. Dopełnieniem tego wszystkiego jest trójwymiarowa grafika przyzwoitej jakości.

PCX360PS3PS2PSPWii

Transformers: Battlegrounds
Transformers: Battlegrounds

Strategiczne 23 października 2020

Strategia taktyczna przywodząca na myśl nowożytne odsłony cyklu XCOM. W Transformers: Battlegrounds gracze przejmują kontrolę nad oddziałem Autobotów, którego zadaniem jest powstrzymanie złowrogiego Megatrona przed zdobyciem artefaktu zwanego AllSpark.

PCPS4XONESwitch

Transformers Online
Transformers Online

Akcji prace wstrzymane

Sieciowa strzelanina osadzona w realiach fikcyjnego uniwersum, w którym walczą ze sobą dwie frakcje Transformerów - Autoboty i Deceptikony. Mechanika rozgrywki inspirowana jest popularną grą Overwatch. W kolejnych meczach naprzeciwko siebie stają drużyny złożone z rożnych Transformerów, a celem jest przede wszystkim eliminacja wrogiego zespołu.

PC

Transformers: Upadek Cybertronu
Transformers: Upadek Cybertronu

Akcji 21 sierpnia 2012

Gra akcji oparta na popularnej serii bajek i komiksów opowiadających o przygodach tytułowych robotów. Powracamy na planetę Cybertron, aby jeszcze raz wziąć udział w odwiecznej wojnie dobrych Autobotów ze złymi Decepticonami.

PCPS4XONEX360PS3

Transformers: Wojna o Cybertron
Transformers: Wojna o Cybertron

Akcji 22 czerwca 2010

Transformers: Wojna o Cybertron to gra akcji osadzona w znanym z komiksów i filmów uniwersum zmiennokształtnych robotów. Fabuła przedstawia wydarzenia, które miały miejsce zanim Autoboty i Deceptikony dotarły na Ziemię. Deweloperzy ze studia High Moon przewidzieli dwie kampanie solowe (po jednej dla każdej frakcji) oraz kilka innych wariantów zabawy, w tym także w trybie wieloosobowym.

PCX360PS3WiiNDS

Transformers: Zemsta upadłych
Transformers: Zemsta upadłych

Akcji 23 czerwca 2009

Transformers: Zemsta upadłych to osadzona w popularnym uniwersum science-fiction gra akcji oparta została na filmie. Gracze mają okazję wcielić się w swoje ulubione roboty i wziąć udział w zmaganiach pomiędzy broniącymi ludzkości Autobotami i zagrażającymi jej Deceptikonami.

PCX360PS3PS2PSPWiiNDS

Transformers: Devastation
Transformers: Devastation

Akcji 6 października 2015

Trzecioosobowa gra akcji, osadzona w uniwersum niezwykle popularnych zabawek firmy Hasbro. W przeciwieństwie do wydawanych w ostatnich latach gier z Transformersami, produkcja japońskiego studia Platinum Games nie ma nic wspólnego z filmowym cyklem Michaela Baya, lecz inspirowana jest bezpośrednio serialem animowanym, wyświetlanym w USA w latach 1984-87. W grze stajemy po stronie szlachetnych Autobotów, aby zmierzyć się z podstępnymi Deceptikonami, których przywódca Megatron odkrył technologię pozwalającą przeobrazić Ziemię w wielką cybernetyczną konstrukcję. Wcielając się w jednego z 5 robotów, musimy oczywiście pokrzyżować niecne plany przeciwników, wykorzystując unikalne zdolności i techniki ofensywne każdej z postaci, które w toku rozgrywki możemy dodatkowo rozwijać. Dzięki wykorzystaniu technologii cel shadingu, gra dosyć wiernie odtwarza klimat kreskówkowego pierwowzoru, a dodatkową atrakcję stanowi dubbing w wykonaniu aktorów, którzy użyczyli swych głosów w oryginalnym serialu.

PCPS4XONEX360PS3

Transformers: Rise of the Dark Spark
Transformers: Rise of the Dark Spark

Akcji 24 czerwca 2014

Kolejna gra akcji osadzona w uniwersum popularnej serii zabawek Transformers, wylansowanej przez firmę Hasbro. Za nową odsłonę cyklu odpowiada nowe studio Edge of Reality, znane dotąd głównie z produkcji The Incredible Hulk. Fabuła gry łączy ze sobą wątki znane z poprzednich gier Activision oraz filmowego cyklu Michaela Baya i skupia się na poszukiwaniach Czarnej Iskry – tytułowego artefaktu kryjącego w sobie tajemniczą moc. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon serii, Rise of the Dark Spark koncentruje się przede wszystkim na walce, pozwalając graczom przejąć kontrolę nad jedną z ponad 40 postaci, reprezentujących zarówno Autoboty, jak i Deceptikonów. Twórcy wprowadzili do gry rozbudowane opcje zabawy wieloosobowej, integrując je z rozgrywką single player, dzięki czemu nasza postać w obu tych trybach zachowuje uzyskany poziom rozwoju oraz zainstalowane ulepszenia.

PCPS4XONEX360PS3WiiU3DS

Transformers Universe
Transformers Universe

Strategiczne prace wstrzymane

Rozgrywająca się w uniwersum popularnej linii zabawek firmy Hasbro, przeglądarkowa gra bitewna zaliczana do popularnego gatunku MOBA. Za jej powstanie odpowiada studio Jagex, znane głównie za sprawą sieciowego RPG RuneScape. Fabuła gry nawiązuje głównie do serialu Transformers: Prime oraz książki Transformers: Exodus i nie łączy się z filmową sagą Michaela Baya. Zgodnie z zasadami gatunku, gracze kolekcjonują tytułowe roboty, aby dzięki udziałowi w kolejnych sieciowych potyczkach rozwijać ich umiejętności oraz uzbrojenie. Opowiadając się po stronie jednej z frakcji, Autobotów lub Deceptikonów, bierzemy udział w starciach kilkuosobowych drużyn, których celem jest eliminacja przeciwnika. Produkcja kładzie nacisk na ścisłą współpracę drużynową, zaś kluczem do zwycięstwa jest umiejętne wykorzystanie unikalnych zdolności poszczególnych robotów. W przeciwieństwie do większości gier MOBA, wraz z postępami rozgrywki poznajemy także kolejne elementy rozbudowanej warstwy fabularnej.

WWW

Transformers: Dark of the Moon
Transformers: Dark of the Moon

Akcji 14 czerwca 2011

Gra akcji osadzona w cieszącym się dużą popularnością uniwersum zmiennokształtnych robotów. Fabuła Transformers: Dark of the Moon nawiązuje do wydarzeń przedstawionych w filmie pod tym samym tytułem.

X360PS3

Transformers: Forged to Fight
Transformers: Forged to Fight

Bijatyki 5 kwietnia 2017

Opracowana przez firmę Kabam z myślą o platformach mobilnych bijatyka osadzona w uniwersum popularnej marki Transformers. Akcja gry toczy się w dziwnym, nowym świecie, który staje się miejscem zderzenia wielu różnych rzeczywistości, w rezultacie czego planeta przeobraża się w wielkie pole bitwy między Transformerami. Fabuła przedstawiona jest zaś z perspektywy znanej fanom serii Melissy Faireborn, która staje się generałem armii robotów. Transformers: Forged to Fight czerpie ze wszystkich wersji marki, tak więc walczą tu ze sobą zarówno bohaterowie z oryginalnej kreskówki, jak i filmów kinowych Michaela Baya. Zabawa koncentruje się zaś na toczeniu kolejnych pojedynków jeden na jednego za pomocą typowo mobilnego, uproszczonego systemu walki. Rozgrywkę urozmaica spory wybór postaci o unikalnych atakach i umiejętnościach transformacji, a także elementy strategiczne. Pomiędzy potyczkami zajmujemy się bowiem także rozbudową bazy, co zapewnia nam surowce przydatne w procesie rozwijania bohaterów.

ANDiOS

Beast Wars: Transformers
Beast Wars: Transformers

Akcji 5 grudnia 1997

Gra akcji oparta na motywach serialu znanego w Polsce pod tytułem Kosmiczne wojny. Gracze opowiadają się po stronie Maximali (potomków Autobotów) lub Predaconów (następców Decepticonów), a od dokonanego przez nich wyboru zależy wynik konfliktu rozgrywającego się na powierzchni prehistorycznej Ziemi.

PCPS1

Transformers
Transformers

Akcji 7 maja 2004

Roboty Transformers – potrafiące zmieniać się z różne pojazdy – powracają z zaświatów! I to powracają w wielkim stylu – w bardzo dobrej strzelaninie TPP!

PS2

Transformers Prime: The Game
Transformers Prime: The Game

Akcji 30 października 2012

Transformers Prime: The Game to wyprodukowana przez studio deweloperskie Now Production gra akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby (TPP), oparta na motywach popularnego serialu animowanego. Gracze kierują poczynaniami swoich ulubionych Autobotów, które muszą ochronić mieszkańców Ziemi przed groźnym przywódcą Deceptikonów - Megatronem i jego nową, tajną bronią. Rozgrywka łączy elementy „chodzonej” bijatyki oraz zręcznościowych wyścigów.

WiiNDSWiiU3DS

Angry Birds Transformers
Angry Birds Transformers

Zręcznościowe 15 października 2014

Spin-offowa odsłona przebojowego cyklu Angry Birds, łącząca z właściwym serii poczuciem humoru świat tytułowych Wściekłych Ptaków z uniwersum popularnych Transformersów. Fabuła gry obraca się wokół kosmicznego artefaktu, który pewnego dnia spada na Wyspę Świniaków, zaczynając przeobrażać wszystko co stanie mu na drodze w agresywne Eggboty. Prowadzące dotąd wojnę Autobirdy i Deceptihogi zmuszone są do połączenia sił i stawienia czoła nowemu zagrożeniu. Po względem mechaniki Angry Birds Transformers stanowi połączenie endless runnera z elementami strzelanki oraz gry logicznej. Kontrolowana przez nas postać automatycznie pędzi w prawą stronę ekranu, a zadaniem gracza jest prowadzenie ostrzału pojawiających się wrogów oraz struktur, które po zawaleniu się grzebią kryjących się w nich nieprzyjaciół. Dodatkowym urozmaiceniem jest możliwość przeobrażania się poszczególnych postaci w pojazdy, co pozwala niejednokrotnie uniknąć zagrożenia ze strony upadających na trasę obiektów.

ANDiOS

Transformers: Centrum Zabawy
Transformers: Centrum Zabawy

Logiczne 13 lipca 2007

Zestaw kilkunastu gier logicznych oraz zabaw dla najmłodszych użytkowników komputerów, nawiązujący oczywiście do filmu science-fiction pod tym samym tytułem.

PC

Transformers: Battle Tactics
Transformers: Battle Tactics

Strategiczne 30 stycznia 2015

Gra bitewna na licencji popularnych Transformerów. W produkcji japońskiego studia DeNa budujemy własną drużynę robotów i przystępujemy do drużynowych potyczek rozgrywanych z podziałem na tury. Do dyspozycji otrzymujemy szeroki wybór Transformerów: blisko 100 Autobotów i Deceptikonów, na czele z tak ikonicznymi bohaterami jak Optimus Prime, Megatron, Starscream czy Bumblebee. Roboty dysponują unikalnymi zdolnościami i odmiennymi statystykami, w związku z czym członków ekipy należy dobrać w taki sposób, aby wzajemnie się uzupełniali. Dodatkowej głębi taktycznej przydaje grze fakt, że bohaterowie mogą się transformować w pojazd lub maszynę latającą, co nie pozostaje bez wpływu na ich możliwości. Bawić można się w ramach rozbudowanej kampanii solowej lub sieciowego trybu wieloosobowego. Należy jednak pamiętać, że obie opcje rozgrywki są ze sobą powiązane pod względem zawartości.

ANDiOS

Transformers: Decepticons
Transformers: Decepticons

Zręcznościowe 21 czerwca 2007

Transformers: Decepticons to gra akcji, przygotowana w oparciu o film o nazwie Transformers, pochodzący z wytwórni Paramount Pictures. Początkowo wirtualna edycja historii robotów została zapowiedziana w jednakowej wersji dla wszystkich platform. Niemniej jednak developerzy postanowili, że posiadacze Nintendo DS, otrzymają dwie pozycje, poświęcone różnym frakcjom.

NDS

Transformers: Autobots
Transformers: Autobots

Zręcznościowe 21 czerwca 2007

Transformers: Autobos to gra akcji, przygotowana w oparciu o film o nazwie Transformers, pochodzący z wytwórni Paramount Pictures.

NDS

Transformers Animated: The Game
Transformers Animated: The Game

Akcji 21 października 2008

Dynamiczna gra akcji, bazująca na serialu animowanym pod tym samym tytułem. Przejmujemy kontrolę nad drużyną Autobotów, dążąc do odnalezienia Wszechiskry.

NDS