Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweANDiOS
Okładka Angry Birds Transformers (AND)
OkładkaAngry Birds Transformers (AND)

Angry Birds Transformers

Spin-offowa odsłona przebojowego cyklu Angry Birds, łącząca z właściwym serii poczuciem humoru świat tytułowych Wściekłych Ptaków z uniwersum popularnych Transformersów.

Zręcznościowe | platformówki | filmy | Transformers

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Angry Birds Transformers Premiera

15paź2014

iOS

30paź2014

AND

Angry Birds Transformers to zręcznościówka będąca grą poboczną w stosunku do głównego cyklu Angry Birds. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowała ją firma Rovio.

Pod względem fabularnym gra stanowi zabawne połączenie uniwersum Wściekłych Ptaków oraz marki Transformers. Fabuła obraca się wokół niezwykle starego kosmicznego artefaktu o niewyobrażalnej mocy znanego jako EggSpark, który pewnego dnia spada na Wyspę Świniaków, a następnie zaczyna przeobrażać wszystko, co stanie mu na drodze, wliczając w to cenne jaja, w agresywne roboty znane jako Eggboty. Prowadzące dotychczas wojnę Autobirdy (mechaniczne ptaki) oraz Deceptihogi (transformujące się świnki) zostają zmuszone do zawieszenia broni i połączenia sił, gdyż tylko wspólnie mają szansę poradzić sobie z tym nowym zagrożeniem. Jak to w przypadku Angry Birds bywa, historia opowiedziana jest z dużym przymrużeniem oka i w scenariuszu roi sie od żartów z wykorzystywanej licencji.

Angry Birds Transformers stanowi nietypowe połączenie zręcznościówki typu runner ze strzelanką i grą logiczną. Podczas zabawy nasza postać automatycznie pędzi w prawą stronę ekranu, a zadaniem gracza jest prowadzenie ostrzału struktur i wrogów znajdujących się w tle. Budowle najczęściej mają postać niestabilnych drewnianych konstrukcji znanych z innych części serii, które po dobrym trafieniu zawalają się niczym domki z kart, grzebiąc kryjących się w nich nieprzyjaciół. Sami przeciwnicy nie zawsze biernie czekają aż ich wykończymy i wielu z nich potrafi się bronić. Nie brakuje także starć z potężnymi bossami. Ponadto kierowane przez nas postacie posiadają możliwość transformowania się w pojazdy, co jest konieczne, aby w odpowiednich momentach uniknąć zwalających się nam na trasę obiektów.

Do kontynuowania zabawy zachęca rozbudowany system rozwoju. Za sukcesy nagradzani jesteśmy walutą, którą wydajemy na ulepszanie postaci, wzmacniając ich pancerze i uzbrojenie, dokupując moce specjalne oraz modyfikując pojazdy, w jakie się transformują.

Minirecenzja Angry Birds Transformers – sentymentalna podróż do lat 90.

PLUSY:
  • Świetne połączenie dwóch wydawałoby się niekompatybilnych marek;
  • Świeże mechanizmy rozgrywki;
  • Masa robotów do odblokowania.
MINUSY:
  • System mikropłatności co pewien czas wymusza przerwanie zabawy graczom darmowym;
  • Mała różnorodność wyzwań sprawia, że po pewnym czasie gra zaczyna nużyć.

Studio Rovio bywa oskarżane o zbyt intensywną eksploatację swojej najpopularniejszej serii, ale Finom zdecydowanie nie można zarzucić braku odwagi w eksperymentowaniu z formułą marki. Twórcy mają w zwyczaju co pewien czas wysyłać Wściekłe Ptaki na podój gatunków innych, niż te, do których należą główne odsłony cyklu. Nie zawsze przynosi to dobre efekty, ale Angry Birds Transformers jest udaną próbą opracowania czegoś nowego z udziałem znanych postaci.

Przed premierą idea połączenia Wściekłych Ptaków i Transformersów wydawała się karkołomna, ale w rzeczywistości koktajl powstały z połączenia obu tych marek smakuje znakomicie. Efekt końcowy jest spójny, ciekawy i przede wszystkim autentycznie zabawny. W tym ostatnim wydatnie pomagają liczne odniesienia do klimatu lat 90. ubiegłego wieku, takie jak np. efekt zakłócenia obrazu przy zapauzowaniu gry, wzorowany na zachowaniu taśm VHS.

Pomysł na opracowanie platformówkowego runnera nie jest niczym nowym, ale twórcy wzbogacili go o elementy charakterystyczne dla obu cyklu. Z transformersów wzięto możliwość przeobrażania bohaterów w nowe formy, co urozmaica przebieg map, natomiast skoncentrowanie aspektu strzelankowego na niszczeniu budynków z chowającymi się w nich wrogami świetnie wpisuje się w formułę Wściekłych ptaków. Wszystko to w sumie tworzy miodną całość, w której cały czas mamy masę do roboty.

Angry Birds Transformers nie jest pozbawione problemów. System mikropłatności nie jest strasznie agresywny, ale bez wydawania prawdziwych pieniędzy co pewien czas zmuszeni jesteśmy odczekać, aż gra odblokuje potrzebną energię i lokacje do kontynuowania zabawy. Ponadto, aplikacja pokazuje prawie wszystko co ma do zaoferowanie na samym początku. Potem odblokowujemy nowe roboty, ale generalnie zabawa nie ulega istotnym zmianom i po kilkunastu godzinach zaczyna nużyć. Wcześniej potrafi jednak dostarczyć dobrej rozrywki.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Angry Birds Transformers: 12+

iOS
AND