Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 31 października 2014, 11:28

Angry Birds Transformers wbiegło na Google Play

W usłudze Google Play zadebiutowała wreszcie androidowa wersja Angry Birds Transformers, czyli hybrydy runnera i strzelanki. Grę opracowało oczywiście studio Rovio.

Dwa tygodnie temu użytkownicy iOS otrzymali Angry Birds Transformers, czyli najnowszą i chyba najbardziej nietypową do tej pory odsłonę popularnej marki studia Rovio. Teraz, zgodnie z zapowiedziami, do zabawy mogą wreszcie dołączyć posiadacze urządzeń z Androidem.

Gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Produkcja oparta jest na typowych dla tego systemu powolnie odnawiających się licznikach energii i osoby, które nie chcą wydawać prawdziwych pieniędzy nie powinny oczekiwać, że będą mogły grać przez długie godziny każdego dnia. Za to tytuł dobrze sprawdzi się jako propozycja na kilka krótkich sesji każdej doby.

Poza agresywnym systemem energii gra zbiera bardzo dobre recenzje. Gdy ją zapowiadano połączenie światów Wściekłych Ptaków i Transformersów wydawało się karkołomnym pomysłem, ale w jakiś sposób studio Rovio udało się przygotować z tych składników całkiem interesujący koktajl.

Jak można się było spodziewać, fabuła jest kompletnie niedorzeczna. Cały scenariusz kręci się wokół artefaktu znanego jako EggSpark, który przeobraża wszystko czego dosięgnie w agresywne roboty. Wojujące do tej pory Autobirdy (mechaniczne ptaki) oraz Deceptihogi (transformujące się świnki) zmuszone zostają do zawieszenia broni i połączenia sił przeciwko temu nowemu zagrożeniu.

Pod względem rozgrywki Angry Birds Transformers stanowi ciekawe połączenie runnera, strzelanki i elementów prostej gry logicznej. Nasza postać automatycznie biegnie w prawą stronę ekranu. W głębi mapy znajdują się różnorodne cele, w które musimy strzelać, a trafione przez nas budynki zawalają się zgodnie z zasadami fizyki, tak jak w bardziej tradycyjnych odsłonach marki. Ponadto pojawiają się także potrafiący się bronić wrogowie i co pewien czas musimy zmierzyć się z bossem. Nie zabrakło oczywiście opcji transformowania bohatera w pojazd, a zabawę napędza system rozwoju postaci.