Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 października 2014, 11:37

autor: Sarge

Prey 2 - gra oficjalnie anulowana przez firmę Bethesda Softworks

Wiceprezes firmy Bethesda Softworks ujawnił w wywiadzie dla serwisu CNET, że produkcja gry Prey 2 została oficjalnie anulowana. Tytuł nie spełniał oczekiwań twórców i wydawcy. Od pierwszej zapowiedzi Prey 2 minęło ponad 6 lat.

Pete Hines z firmy Bethesda Softworks potwierdził serwisowi CNET, że produkcja gry Prey 2 została oficjalnie anulowana. W ostatnich latach pojawiało się wiele sprzecznych informacji wokół tego tytułu. Pomijając fakt, że nie byliśmy nimi zbyt często zasypywani, to wydawca co i rusz zmieniał zdanie w sprawie statusu projektu. Najnowsze stanowisko wiceprezesa firmy Bethesda Softworks zdaje się jednak przekreślać wszelkie szanse na ukazania się Prey 2 na rynku. Pete Hines powiedział, że „gra nie spełniała standardów jakości” i zdecydowano się ją anulować. Dla wydawcy „nie była to łatwa decyzja, ale nie powinna być wielkim zaskoczeniem dla wielu osób, jako że o grze nie mówiło się wiele”.

Wokół gry Prey 2 krążyło wiele sprzecznych informacji - Prey 2 - produkcja oficjalnie anulowana przez firmę Bethesda Softworks - wiadomość - 2014-10-31
Wokół gry Prey 2 krążyło wiele sprzecznych informacji

Co ciekawe, przedstawiciel Bethesda Softworks wcale nie przekreśla definitywnie tej serii. Swoją wypowiedź zakończył stwierdzeniem, że „nadal można zrobić coś z tą marką”. Nie zdradził żadnych szczegółów, bo w tej chwili firma nie podjęła w tej sprawie żadnych decyzji. Daje to jednak nadzieję, że w bliżej nieokreślonej przyszłości seria Prey jeszcze do nas powróci w jakiejś formie.

Prey 2 miało być kontynuacją dość innowacyjnej strzelaniny z 2006 roku, w której wcielaliśmy się w Indianina Tommy’ego, uprowadzonego wraz ze swoją dziewczyną i dziadkiem przez obcych. Sequel został oficjalnie zapowiedziany w 2008 roku i od tamtego czasu pojawiało się sporo sprzecznych informacji na jego temat. Kilka razy donoszono o niepewnej przyszłości projektu, by później uspokajać, że prace nadal trwają. Ostatnio wyznaczono nawet termin premiery na trzeci kwartał 2016 roku. Gra miała ukazać się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Wygląda jednak na to, że jest to już nieaktualne.