Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 marca 2012, 11:39

autor: Olek

Niepewna przyszłość gry Prey 2

Niepokojące informacje na temat gry Prey 2 opublikował holenderski serwis PS Focus. Według anonimowych źródeł, firma Bethesda, która miała być wydawcą tytułu tworzonego przez deweloperów z Human Head Studios, w przyszłym tygodniu wyda komunikat o anulowaniu projektu.

Niepewna przyszłość gry Prey 2 - ilustracja #1

Trwająca od kilku miesięcy cisza wokół Prey 2 nie zwiastuje niczego dobrego. Ostatnie świeże materiały związane z tą produkcją pojawiły się latem ubiegłego roku i nie licząc drobnych przecieków dotyczących fabuły oraz postaci, niewiele przez ten czas było słychać o postępie w pracach ekipy studia Human Head. Niepokój wzbudziło zwłaszcza odwołanie kilku pokazów, w tym chociażby podczas niedawnej Konferencji Deweloperów Gier w San Francisco. Wiele wskazuje też na to, że firma Bethesda, wydawca gry, zamierza wycofać się z tego przedsięwzięcia.

Anonimowe źródło, na które powołuje się serwis PS Focus, twierdzi, że sprawa wyjaśni się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu. Bethesda planuje bowiem ogłosić decyzję o anulowaniu projektu. Póki co, firma odmawia jakichkolwiek komentarzy w tej sprawie.

Niepewna przyszłość gry Prey 2 - ilustracja #2

W tej chwili trudno wyrokować, jaki los czekałby Prey 2, gdyby plotki potwierdziły się. Ponieważ marka jest własnością studia Human Head, być może deweloperzy z Madison zmuszeni zostaną po prostu znaleźć innego wydawcę. Niewykluczone jednak, że gra najzwyczajniej trafi do „zamrażaki”, czekając na lepsze czasy.

Przypomnijmy, że Prey 2 to sequel dobrze przyjętego FPS-a z 2006 roku. Zgodnie z założeniami fabuły, gracze wcielą się w postać łowcy nagród Killiana Samuelsa - jedynego człowieka na zamieszkałej przez obcych planecie Exodus. Tytuł bazować ma na zmodyfikowanym silniku id Tech 4.

Coś niedobrego dzieje się w Bethesda Softworks. Co prawda jakiś czas temu firma stanowczo zdementowała pogłoski o zaprzestaniu prac nad Doom 4, jednak w styczniu tworzące grę studio id Software objęte zostało redukcją zatrudnienia. Teraz okazuje się, że zagrożony jest los Prey 2. Według przypuszczeń redakcji serwisu PS Focus, powodem problemów Bethesdy mogą być rozczarowujące wyniki sprzedaży kilku ubiegłorocznych, wysokobudżetowych produkcji, na czele z Rage, Brink i Hunted: The Demon's Forge. Być może zrażony ryzykownymi przedsięwzięciami wydawca chce skupić się na swoich najbardziej dochodowych markach jak Fallout czy The Elder Scrolls.

  1. Prey 2 na gamescom 2011 - nasze wrażenia z pokazu gry (PC) (X360) (PS3)
  2. Prey 2 - E3 2011 - pierwsze spojrzenie
  3. Prey 2 - zapowiedź