Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 lutego 2012, 09:27

autor: DogGhost

Bethesda ponownie zaprzecza wstrzymaniu prac nad grą Doom 4. Wyciekły grafiki?

Firma Bethesda zdementowała kolejne pogłoski dotyczące wstrzymania prac nad grą Doom 4, pojawiające się wraz z serią grafik pochodzących prawdopodobnie z czwartej odsłony kultowej strzelanki.

W SKRÓCIE:
  • Bethesda zaprzecza wstrzymaniu prac nad grą Doom 4
  • Niepotwierdzone grafiki z gry
  • Bethesda unika szerszych komentarzy

Serwis All Games Beta opublikował szereg grafik pochodzących rzekomo z długo oczekiwanej gry Doom 4, sugerując jednocześnie, że wstrzymano prace nad czwartą odsłoną kultowego cyklu strzelanek pierwszoosobowych. Pogłoski te zostały jednak stanowczo zdementowane przez wydawcę, czyli firmę Bethesda Softworks. Z podobną sytuacją dotyczącą tego tytułu mieliśmy do czynienia w październiku ubiegłego roku.

Bethesda ponownie zaprzecza wstrzymaniu prac nad grą Doom 4. Wyciekły grafiki? - ilustracja #1
Jedna z grafik ujawnionych przez serwis All Games Beta

Wyjaśnienie dotyczące wspomnianych pogłosek udało się tym razem uzyskać serwisowi Joystiq. Wiceprezes firmy Bethesda do spraw public relations oraz marketingu, Pete Hines, stwierdził: „Gra Doom 4 nie została anulowana. Kiedy będziemy gotowi rozmawiać o niej i zaprezentować ją, to damy wszystkim o tym znać.”

Prace nad czwartą odsłoną serii Doom trwają już od kilku lat. Podczas zeszłorocznych targów E3 John Carmack, współzałożyciel studia id Software, stwierdził, że po zakończeniu prac nad grą Rage, główna część pracowników zostanie skierowana do tego projektu. Nie pozostaje nam więc nic innego, jak tylko czekać na więcej informacji ze strony producenta.

Seria Doom to jedna z najsłynniejszych marek w gatunku strzelanek FPP. Jej pierwsza odsłona zadebiutowała w 1993 roku i na stałe zapisała się w historii elektronicznej rozrywki. Z kolei od momentu wydania trzeciej część minęło prawie osiem lat. Według zapowiedzi czwarty rozdział w tej mrocznej sadze zostanie stworzony na usprawnionym silniku studia id Software id Tech 5, który wykorzystano w grze Rage.

Poniżej prezentujemy część z ujawnionych grafik pochodzących rzekomo z gry Doom 4: