Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 stycznia 2012, 13:57

autor: Hed

Bethesda potwierdza zwolnienia w id Software

Potwierdziły się plotki mówiące o zwolnieniach w studiu id Software, która odpowiada za takie gry jak Doom, Quake oraz Rage. Firma Bethesda, właściciel producenta, uspokaja jednak, że mamy do czynienia ze standardową praktyką, a prace nad kolejnymi projektami nie zostały zakłócone.

Firma Bethesda Softworks potwierdziła doniesienia o zwolnieniach w studiu id Software, chociaż nie ujawniła, ilu pracowników pożegnało się z pracą. Wydawca przekonuje, że mamy do czynienia ze standardową praktyką dostosowywania zatrudnienia do aktualnych potrzeb producenta. Podobno praca nad obecnymi projektami twórców serii Doom i Quake przebiega bez zakłóceń.

Plotki o restrukturyzacji id Software pojawiały się w sieci od kilkudziesięciu godzin i w końcu znalazły potwierdzenie. Uzyskał je serwis Joystiq od przedstawiciela firmy Bethesda, który przekazał dwie powyższe informacje. Podobno deweloper prowadzi też rekrutację. Najwyraźniej twórcy ubiegłorocznego Rage potrzebują ludzi o innych kwalifikacjach niż zwolnieni pracownicy.

Bethesda potwierdza zwolnienia w id Software - ilustracja #1

Przetasowania i zmiany kadrowe w branży nie są niczym nowym – na potrzeby projektów często zatrudnia się dodatkowych pracowników kontraktowych. Rozmiar poszczególnych studiów zmienia się więc często. Miejmy nadzieję, że podobnie jest w tym przypadku i id Software otrzyma odpowiednie zasoby, aby dopracować przyszłe tytuły. Wiemy, że studio pracuje nad grą Doom 4.

  1. Oficjalna strona id Software