Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 11 stycznia 2012, 13:57

autor: Hed

Bethesda potwierdza zwolnienia w id Software

Potwierdziły się plotki mówiące o zwolnieniach w studiu id Software, która odpowiada za takie gry jak Doom, Quake oraz Rage. Firma Bethesda, właściciel producenta, uspokaja jednak, że mamy do czynienia ze standardową praktyką, a prace nad kolejnymi projektami nie zostały zakłócone.

Firma Bethesda Softworks potwierdziła doniesienia o zwolnieniach w studiu id Software, chociaż nie ujawniła, ilu pracowników pożegnało się z pracą. Wydawca przekonuje, że mamy do czynienia ze standardową praktyką dostosowywania zatrudnienia do aktualnych potrzeb producenta. Podobno praca nad obecnymi projektami twórców serii Doom i Quake przebiega bez zakłóceń.

Plotki o restrukturyzacji id Software pojawiały się w sieci od kilkudziesięciu godzin i w końcu znalazły potwierdzenie. Uzyskał je serwis Joystiq od przedstawiciela firmy Bethesda, który przekazał dwie powyższe informacje. Podobno deweloper prowadzi też rekrutację. Najwyraźniej twórcy ubiegłorocznego Rage potrzebują ludzi o innych kwalifikacjach niż zwolnieni pracownicy.

Bethesda potwierdza zwolnienia w id Software - ilustracja #1

Przetasowania i zmiany kadrowe w branży nie są niczym nowym – na potrzeby projektów często zatrudnia się dodatkowych pracowników kontraktowych. Rozmiar poszczególnych studiów zmienia się więc często. Miejmy nadzieję, że podobnie jest w tym przypadku i id Software otrzyma odpowiednie zasoby, aby dopracować przyszłe tytuły. Wiemy, że studio pracuje nad grą Doom 4.

  1. Oficjalna strona id Software
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.