Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2014, 18:25

autor: Renox

Ujawniono Angry Birds: Transformers

Studio Rovio ujawniło nową odsłonę jednej z najpopularniejszych zręcznościówek na świecie - Angry Birds: Transformers. Na razie o grze wiadomo stosunkowo niewiele, jednak deweloperzy już teraz zaprezentowali pierwszy obrazek prezentujący wspomnianą produkcję. Mamy też kilka nieoficjalnych informacji na jej temat.

Premiera gry przewidziana została na wrzesień tego roku. - Ujawniono Angry Birds: Transformers - wiadomość - 2014-06-16
Premiera gry przewidziana została na wrzesień tego roku.

Jeżeli myśleliście, że fuzja klasycznego Angry Birds i Gwiezdnych Wojen - Angry Birds Star Wars - to szczyt kreatywności studia Rovio Mobile, to byliście w błędzie. Deweloperzy, będąc od niedawna we współpracy z firmą Hasbro, ogłosili właśnie kolejną odsłonę Wściekłych Ptaków – tym razem tworzoną w koncepcji znanej fanom uniwersum Transformers.

Jak na razie zbyt wielu informacji na temat gry niestety nie ma. Na oficjalnej stronie wspomnianej produkcji znaleźć możemy wyłącznie niżej umieszczoną grafikę promocyjną i jak na razie musi nam to wystarczyć. W sieci nie brakuje jednak mniej oficjalnych rewelacji na temat Angry Birds: Transformers. Upublicznienie trwania prac nad wspomnianym tytułem potwierdziło omawiane przez ekipę z kanału FamilyGamerTV informacje jeszcze ze stycznia bieżącego roku, kiedy to po imprezie London Toy Fair 2014 mówili oni o nowej odsłonie serii w klimacie Transformersów. Tym razem redakcja pokusiła się o analizę wspomnianego obrazka, jak również ujawniła kilka dodatkowych wiadomości na temat gry.

Okazuje się, że efektem pracy wcześniej wspomnianych firm będzie nie tylko omawiany tytuł, ale również – co w sumie nie powinno być jakimś wielkim zaskoczeniem – licencjonowana seria zabawek, a także Telepody (figurki, które można zeskanować i tym samym zaimplementować do wirtualnego świata gry). W grze staną naprzeciw siebie dwie frakcje - Autobirdsów oraz Deceptihogów. Na razie nie wiadomo na pewno, czy ujawniona produkcja będzie klasyczną odsłoną Wściekłych Ptaków, czy może - co jest o wiele bardziej prawdopodobne – nową częścią Angry Birds GO!, gdzie głównym filarem rozgrywki są odbywające się w trakcie zabawy wyścigi. Produkcja trafić ma na rynek w wersji na platformy Android oraz iOS jeszcze we wrześniu tego roku.

Ujawniono Angry Birds: Transformers - ilustracja #2

Jedną z ostatnich odsłon omawianego cyklu jest Angry Birds: Star Wars 2. Gra wydana została w listopadzie ubiegłego roku wyłącznie z myślą o komputerach PC. Druga odsłona serii bazująca na twórczości George’a Lucasa oparta została na klasycznej rozgrywce cyklu - atakowaniu wrogów i struktur za pomocą postaci wystrzeliwanych z procy. W grze znaleźć można wiele różnych postaci ze wszystkich części Gwiezdnych Wojen – np. Darth Maul, Mace Windu czy młody Anakin. Produkcja umożliwia również skanowanie zakupionych przez graczy figurek, które dzięki temu automatycznie przechodzą do świata gry.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.