Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2014, 18:25

autor: Renox

Ujawniono Angry Birds: Transformers

Studio Rovio ujawniło nową odsłonę jednej z najpopularniejszych zręcznościówek na świecie - Angry Birds: Transformers. Na razie o grze wiadomo stosunkowo niewiele, jednak deweloperzy już teraz zaprezentowali pierwszy obrazek prezentujący wspomnianą produkcję. Mamy też kilka nieoficjalnych informacji na jej temat.

Premiera gry przewidziana została na wrzesień tego roku. - Ujawniono Angry Birds: Transformers - wiadomość - 2014-06-16
Premiera gry przewidziana została na wrzesień tego roku.

Jeżeli myśleliście, że fuzja klasycznego Angry Birds i Gwiezdnych Wojen - Angry Birds Star Wars - to szczyt kreatywności studia Rovio Mobile, to byliście w błędzie. Deweloperzy, będąc od niedawna we współpracy z firmą Hasbro, ogłosili właśnie kolejną odsłonę Wściekłych Ptaków – tym razem tworzoną w koncepcji znanej fanom uniwersum Transformers.

Jak na razie zbyt wielu informacji na temat gry niestety nie ma. Na oficjalnej stronie wspomnianej produkcji znaleźć możemy wyłącznie niżej umieszczoną grafikę promocyjną i jak na razie musi nam to wystarczyć. W sieci nie brakuje jednak mniej oficjalnych rewelacji na temat Angry Birds: Transformers. Upublicznienie trwania prac nad wspomnianym tytułem potwierdziło omawiane przez ekipę z kanału FamilyGamerTV informacje jeszcze ze stycznia bieżącego roku, kiedy to po imprezie London Toy Fair 2014 mówili oni o nowej odsłonie serii w klimacie Transformersów. Tym razem redakcja pokusiła się o analizę wspomnianego obrazka, jak również ujawniła kilka dodatkowych wiadomości na temat gry.

Okazuje się, że efektem pracy wcześniej wspomnianych firm będzie nie tylko omawiany tytuł, ale również – co w sumie nie powinno być jakimś wielkim zaskoczeniem – licencjonowana seria zabawek, a także Telepody (figurki, które można zeskanować i tym samym zaimplementować do wirtualnego świata gry). W grze staną naprzeciw siebie dwie frakcje - Autobirdsów oraz Deceptihogów. Na razie nie wiadomo na pewno, czy ujawniona produkcja będzie klasyczną odsłoną Wściekłych Ptaków, czy może - co jest o wiele bardziej prawdopodobne – nową częścią Angry Birds GO!, gdzie głównym filarem rozgrywki są odbywające się w trakcie zabawy wyścigi. Produkcja trafić ma na rynek w wersji na platformy Android oraz iOS jeszcze we wrześniu tego roku.

Ujawniono Angry Birds: Transformers - ilustracja #2

Jedną z ostatnich odsłon omawianego cyklu jest Angry Birds: Star Wars 2. Gra wydana została w listopadzie ubiegłego roku wyłącznie z myślą o komputerach PC. Druga odsłona serii bazująca na twórczości George’a Lucasa oparta została na klasycznej rozgrywce cyklu - atakowaniu wrogów i struktur za pomocą postaci wystrzeliwanych z procy. W grze znaleźć można wiele różnych postaci ze wszystkich części Gwiezdnych Wojen – np. Darth Maul, Mace Windu czy młody Anakin. Produkcja umożliwia również skanowanie zakupionych przez graczy figurek, które dzięki temu automatycznie przechodzą do świata gry.