Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS3PS4XONEX360
Okładka Transformers: Devastation (PC)

Transformers: Devastation

Trzecioosobowa gra akcji, osadzona w uniwersum niezwykle popularnych zabawek firmy Hasbro.

Akcji | TPP | science fiction | seriale animowane | komiksy | beat 'em up | Transformers

Okładka Transformers: Devastation (PC)

data premiery gry:

6paź2015

X360 XONE PS3 PS4 PC

Transformers: Devastation to wydana na konsolę PlayStation 3 trzecioosobowa gra akcji. Produkcję opracowało znane m.in. z Vanquish i serii Bayonetta japońskie studio Platinum Games.

Projekt zainspirowany został serialem animowanym The Transformers, emitowanym w amerykańskiej telewizji w latach 1984-1987. Aby odtworzyć klimat pierwowzoru ludzie z Platinum Games zastosowali technikę celshadingu w sposób symulujący wygląd telewizyjnych animacji z lat 80-tych ubiegłego wieku. Głosu postaciom użyczyli ci sami aktorzy, którzy zagrali te role w oryginalnej kreskówce, w tym Peter Cullen (jako Optimus Prime), Dan Gilvezan (Bubblebee) i Frank Welker (Megatron i Soundwave).

W kampanii stajemy po stronie szlachetnych Autobotów. Musimy zmierzyć się z podstępnymi Decepticonami. Dowodzący nimi Megatron odkrył bowiem technologię energii plazmowej, która jest w stanie przeobrazić całą Ziemię w cybernetyczną konstrukcję. Naszym zadaniem jest pokrzyżowanie tych planów.

Do wyboru jest pięć Autobotów - Optimus Prime, Bubblebee, Sideswipe, Wheeljack oraz Grimlock. Każda z tych postaci posiada unikalne techniki ofensywne. Wszyscy bohaterowie są w stanie błyskawicznie transformować się pomiędzy formą pojazdu i wyglądem humanoida. Platinum Games słynie z wyśmienitych systemów walki i Transformers: Devastation nie jest wyjątkiem od tej reguły. Mechanizmy potyczek pozwalają wykonywać szereg różnorodnych ciosów i kontrataków oraz łączyć techniki w długie kombosy. Wiele kombinacji wymaga transformacji w trakcie ich wyprowadzania. Przykładowo możemy wbić się w przeciwnika jako ciężarówka, a potem płynnie zacząć go obijać pięściami jako robot. Nie zabrakło także systemu rozwijania umiejętności postaci, a dodatkową atrakcją jest obecność pięciu poziomów trudności.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 124 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7,8 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Transformers: Devastation

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Transformers: Devastation

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E4400 2.0 GHz/AMD Athlon 64 X2 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 GT/Radeon HD 3870 lub lepsza
  • 9 GB HDD
  • Windows Vista/7/8
Transformers: Devastation - Recenzja gry
Transformers: Devastation - Recenzja gry

wiadomość14 października 2015

Gra na licencji Transformers, robiona przez Platinum Games? Jeśli chcecie brać w ciemno, to może wcześniej przeczytajcie tę recenzję.

Nadchodzi Transformers: Devastation od studia Platinum Games
Nadchodzi Transformers: Devastation od studia Platinum Games

wiadomość14 czerwca 2015

Przez nieuwagę pracowników jednego z sieciowych sklepów dowidzieliśmy się, że znany m.in. z Vanquish i serii Bayonetta japoński zespół Platinum Games pracuje nad grą akcji Transformers: Devastation, zainspirowaną klasycznym serialem animowanym z lat 80-tych ubiegłego wieku.

X360
XONE
PS3
PS4
PC