Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS1
Okładka Beast Wars: Transformers (PC)

Beast Wars: Transformers

Gra akcji oparta na motywach serialu znanego w Polsce pod tytułem Kosmiczne wojny.

Akcji | TPP | seriale animowane | roboty | Transformers | prehistoria | strzelanki

Okładka Beast Wars: Transformers (PC)

data premiery gry:

5gru1997

PS1

31maj1998

PC
PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Beast Wars: Transformers jest grą akcji opracowaną przez zespół SCE Cambridge Studio (znany wcześniej pod nazwą Millennium Interactive). Produkcja oparta na motywach serialu animowanego znanego w Polsce pod nazwą Kosmiczne wojny, trafiła między innymi na platformę PC i PS1, a jej wydania podjęła się firma Hasbro Interactive.

Fabuła

Podobnie jak w ma to miejsce w oryginale, wydarzenia opowiedziane w grze Beast Wars: Transformers toczą się po zakończeniu konfliktu pomiędzy Autobotami a Decepticonami. Wypracowany wówczas pokój zawisł na włosku, kiedy potomkowie tych drugich, czyli Predacony, postanowili wszcząć bunt i pod wodzą Megatrona uciekli na pokładzie statku Darkside. W pogoń za nimi ruszyli Maximale dowodzeni przez Optimusa Primala.

Właściwa akcja opisywanej produkcji rozpoczyna się w momencie, w którym po cofnięciu się w czasie obydwa oddziały zostają zmuszone do twardego lądowania na powierzchni prehistorycznej Ziemi. Planeta jest wypełniona energonem – niezwykle silną substancją, która może trwale uszkodzić roboty zbyt długo wystawione na jej działanie. Z tego też względu zarówno Maximalom jak i Predaconom nie pozostaje nic innego, jak przybrać formy zwierząt, by w ten sposób obronić się przed morderczym działaniem energonu.

Tymczasem Megatron postanawia wykorzystać potencjał tej substancji do podjęcia próby podboju galaktyki – jak nietrudno się domyślić, to do Maximali należy zadanie powstrzymania owego niecnego planu.

Mechanika

W wydanym na platformie PC i PS1 Beast Wars: Transformers akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). W trakcie zabawy gracz może opowiedzieć się zarówno po stronie Maximali, jak i Predaconów, wcielając się w jednego z dwunastu robotów (po sześciu dla każdej frakcji) obdarzonych indywidualnym zestawem mocnych i słabych stron. Po stronie Maximali znaleźli się: Optimus Primal, Cheetor, Rattrap, Rhinox, Airazor i Dinobot; szeregi Predaconów zasilają natomiast: Megatron, Scorponok, Tarantulas, Blackarachnia, Inferno i Terrorsaur.

Sama rozgrywka polega na przemierzaniu poziomów, realizacji kolejnych celów misji oraz na walce z siłami nieprzyjaciela. O aktualnej kondycji prowadzonej do boju maszyny informują nas dwa wskaźniki – oprócz paska życia na ekranie jest widoczny miernik tolerancji na wszechobecny energon, która zwiększa się wyłącznie po przybraniu przez Transformera formy zwierzęcia. Sprawę komplikuje jednak fakt, że tylko w postaci kroczącego robota można robić użytek z broni palnej (ulepszanej w toku przygody).

Tryby gry

Filarem Beast Wars: Transformers jest tryb single player. Dodatkowo wersja przeznaczona na komputery osobiste posiada również tryb multiplayer, pozwalający na wspólną zabawę w towarzystwie maksymalnie siedmiu graczy.

Kwestie techniczne

Już w momencie premiery gry Beast Wars: Transformers jej trójwymiarowa oprawa graficzna nie prezentowała szczególnie wysokiego poziomu wykonania – warto jednak odnotować, że edycja pecetowa prezentowała się nieco lepiej od swojego konsolowego odpowiednika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-8  

Wymagania wiekowe Beast Wars: Transformers

12+

PS1
PC