Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Armored Core (PS1)
OkładkaArmored Core (PS1)

Armored Core PS1

Pierwsza odsłona serii gier akcji z widokiem TPP, w której główną rolę grają gigantyczne roboty. Gracze wcielają się w jednego z pilotów nowoczesnych maszyn bojowych i podejmują się szeregu rozmaitych misji.

Akcji | science fiction | mechy i roboty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Armored Core Premiera PS1

10lipca1997

producent: FromSoftware wydawca: Sony Interactive Entertainment

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Armored Core

Forsaken

Return Fire

Krazy Ivan

Armored Core to pierwsza odsłona serii produkcji o gigantycznych robotach autorstwa studia FromSoftware, odpowiedzialnego później za stworzenie słynnego cyklu Souls. Tytuł jest grą akcji z widokiem TPP.

Fabuła

Świat przyszłości. Na skutek globalnej wojny większość ludzkości na Ziemi została wybita. Trudne warunki na planecie zmusiły ocalałych do schronienia się pod powierzchnią. Tam w ciągu następnych kilkudziesięciu lat silną pozycję zdobyły międzynarodowe korporacje, nieustannie rywalizujące między sobą o wpływy. Wśród nich prym wiodą Chrome i Murakumo Millenium. Gracz wciela się w postać początkującego najemnika, jednego z Kruków, który podejmuje się rozmaitych misji dla poszczególnych firm i innych zleceniodawców.

Mechanika

Posiadacze PS1 przejmują kontrolę nad gigantycznymi, wyposażonymi w najnowsze uzbrojenie robotami, tytułowymi armored core'ami. W ramach kolejnych misji, stają do walki z licznymi grupami podobnych mechów. Bitwy toczą się na otwartych mapach, w podziemnych kompleksach, ruinach miast czy przypominających o niedawnej wojnie ogromnych pustyniach na powierzchni Ziemi. Do dyspozycji posiadacza konsoli twórcy oddali szereg różnego typu broni, od karabinów i rakietnic, po laserowe miecze do starć na małym dystansie. Za wykonane zadania bohater zarabia pieniądze, a czasami również prototypowe części, które następnie może przeznaczyć na naprawę uszkodzeń lub modyfikowanie swojej maszyny.

Składanie mecha z dostępnych części stanowi ważny element produkcji i wprowadza element strategiczny do zabawy. Gracze muszą modyfikować swoją maszynę w zależności od potrzeb danej misji, a także odpowiednio dopasowywać części pod względem wagi czy poboru energii, by cała konstrukcja właściwie funkcjonowała.

Tryby gry

Obok trybu fabularnego twórcy z FromSoftware przygotowali również moduł do zabawy wieloosobowej. Dwóch graczy może rywalizować na podzielonym ekranie na jednej konsoli lub na osobnych urządzeniach i telewizorach w ramach połączenia kablem Link. Pojedynki toczone są na dużych, utrzymanych w różnej stylistyce mapach za pomocą standardowych robotów lub konstrukcji stworzonych i zapisanych przez graczy.

Kwestie techniczne

Armored Core stawia na bardziej zręcznościowy model zabawy, pozwalając na efektowne i dynamiczne pojedynki wielkich robotów. Do współpracy przy projekcie autorzy z FromSoftware zaprosili m.in. znanego z mangi i anime Macross Shojiego Kawamoriego, który pomógł w przygotowaniu projektów mechów. Fani wspomnianych produkcji z Japonii bez problemu dostrzegą charakterystyczne elementy stylu twórcy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna / podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Wymagania wiekowe Armored Core: 12+