Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Mission: Impossible (PS1)
OkładkaMission: Impossible (PS1)

Mission: Impossible PS1

Skradanka z elementami gry akcji, oparta na głośnym filmie z Tomem Cruisem w roli głównej. Gracz wciela się w tajnego agenta, który musi uratować porwaną koleżankę z pracy i odzyskać skradzioną listę działających pod przykrywką pracowników CIA.

Akcji | TPP | skradanki | filmy

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mission: Impossible Premiera PS1

1października1999

producent: Atari / Infogrames wydawca: Atari / Infogrames

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Mission: Impossible to wydana na platformę PS1 skradanka z elementami gry akcji, oparta na filmie z 1996 roku o tym samym tytule. Produkcja została stworzona i wydana w 1997 roku przez firmę Infogrames na konsolę Nintendo 64. Dwa lata później zadebiutowała jej wersja przeznaczona na konsolę firmy Sony.

Fabuła

Fabuła Mission: Impossible częściowo pokrywa się z wydarzeniami przedstawionymi w filmie z Tomem Cruisem w roli głównej. Głównym bohaterem produkcji jest Ethan Hunt, agent działający dla organizacji Impossible Mission Forces. Jego zadaniem jest uratowanie porwanej przez rosyjskiego ambasadora agentki oraz odzyskanie wykradzionej listy, zawierającej tożsamości tajnych agentów CIA. Chociaż kluczowe wydarzenia w grze pokrywają się z tymi z filmu, twórcy wydanej na PS1 produkcji rozbudowali ją o dodatkowe wątki, rozgrywające się między innymi w Rosji. Niektóre znane z obrazu kinowego fragmenty zostały z kolei na potrzeby interaktywnej adaptacji pominięte.

Mechanika

Wydane na PS1 Mission: Impossible jest grą akcji, w której wydarzenia ukazane zostały z perspektywy trzeciej osoby. Tytuł kładzie silny nacisk na skradanie się i pozostawanie niezauważonym przez wrogów. Gracz ma do wykonania pięć rozbudowanych misji, rozgrywających się na dwudziestu poziomach. Celem najczęściej bywa infiltracja wybranej placówki, choć zdarzają się także fragmenty nastawione na walkę. Nie zabrakło również ikonicznej sekwencji, w trakcie której wiszący na sznurkach główny bohater musi przedostać się przez wypełnione laserami pomieszczenie.

Pomyślne ukończenie zadań ułatwia spory arsenał gadżetów, wśród których znajdują się między innymi Facemaker - narzędzie pozwalające stworzyć w warunkach polowych maskę powalonego oponenta i podszycie się pod niego. Do dyspozycji Ethana oddano także m.in. generator dymu, eksplodującą gumę, skanery linii papilarnych oraz zestaw różnorodnych broni.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Mission: Impossible: 12+