Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Tenchu: Stealth Assassins (PS1)
OkładkaTenchu: Stealth Assassins (PS1)

Tenchu: Stealth Assassins PS1

Skradanka osadzona w feudalnej Japonii z domieszką fantastyki.

Akcji | skradanki | ninja | Japonia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tenchu: Stealth Assassins Premiera PS1

31sierpnia1998

producent: Acquire wydawca: Activision Blizzard

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tenchu: Stealth Assassins to wydana na platformę PS1 skradanka, w której gracz wciela się w wojownika bądź wojowniczkę ninja i wykonuje szereg osadzonych w feudalnej Japonii misji. Produkcję stworzyła firma Acquire, mająca na swoim koncie także serie Way of the Samurai, Shinobido oraz Akiba’s Trip. Jest to jedna z pierwszych trójwymiarowych gier poświęconych tematyce ninja kładących nacisk na kwestię działania tych zabójców w cieniu.

Fabuła

Chociaż akcja wydanego na platformę PS1 Tenchu: Stealth Assassins toczy się w feudalnej Japonii, tytuł wprowadza do historycznych realiów wątki fantastyczne. Głównymi bohaterami produkcji jest para wojowników ninja – Rikimaru i Ayame. Służą oni jako szpiedzy lorda Gohda i starają się pomóc swojemu panu w starciu z demonicznym czarnoksiężnikiem, lordem Mei-Oh, oraz jego sługą Onikage, szerzącymi chaos i pragnącymi obalić aktualnego władcę.

Mechanika

Produkcja oferuje dwoje grywalnych bohaterów różniących się od siebie stylem walki. Podczas gdy Rikimaru stawia przede wszystkim na siłę, Ayame braki w tej dziedzinie nadrabia szybkością. Obie postacie do ukończenia mają te same misje, choć zależnie od tego, którego protagonistę wybierze gracz, fabuła toczy się nieco innym torem.

Sama rozgrywka w Tenchu: Stealth Assassins na PS1 rozgrywa się na trójwymiarowych mapach wypełnionych przeważającymi siłami wroga. Sterowana przez gracza postać wyposażona jest w szereg broni i narzędzi ułatwiających ciche przemieszczanie się po lokacjach oraz bezszelestną eliminację oponentów. Wśród narzędzi znajdujemy m. in. wyrzutnię liny umożliwiającą błyskawiczne wspinanie się na dachy, shurikeny oraz różnego rodzaju broń białą.

Chociaż zarówno Rikimaru, jak i Ayame są doskonale wyszkolonymi wojownikami, w starciu z przeważającymi siłami wroga nie mają większych szans, więc muszą stale działać w ukryciu. Produkcja oferuje dziesięć różnorodnych misji, a przed każdą gracz może zdecydować, jaki sprzęt zabierze ze sobą. Decyzja ta jest o tyle istotna, że w razie porażki wybrany ekwipunek przepada i trzeba go zdobyć raz jeszcze.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 9,1 / 10 na podstawie 94 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tenchu: Stealth Assassins: 18+