Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins (PS1)

Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins PS1

Kontynuacja opowiadającej o wojownikach ninja skradanki z 1998 roku.

Akcji | TPP | skradanki | ninja | Japonia

Sony PlayStation 1
Okładka Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins (PS1)

producent: Acquire

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

7sierpnia2000

Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins to wydana w 2000 roku kontynuacja skradanki z wojownikami ninja w roli głównej. Produkcja została wydana na platformie PS1 przez firmę Activision. Za stworzenie tytułu odpowiada firma Acquire, mająca na swoim koncie również poprzednią odsłonę cyklu oraz takie tytuły jak Shinobido: Way of the Ninja oraz Akiba’s Trip: Undead & Undressed.

Fabuła

Akcja Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins na PS1 toczy się w feudalnej Japonii, przed wydarzeniami ukazanymi w pierwszej części sagi. Głównymi bohaterami produkcji są znani z poprzedniej gry Rikimaru i Ayame oraz nieco starszy wojownik ninja Tatsumaru. Chronią oni lorda Gohda przed wrogami w trakcie nękającej kraj wojny domowej. W trakcie jednej z potyczek Tatsumaru zostaje poważnie ranny, w wyniku czego traci pamięć i przyłącza się do przeciwników dowodzonych przez Lady Kagami. Rikimaru i Ayame zmuszeni są nie tylko pokonać wrogów, ale także zmierzyć się z dawnym przyjacielem.

Mechanika

Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins jest ukazującą wydarzenia z perspektywy trzeciej osoby grą akcji kładącą silny nacisk na aspekty składankowe. Gracz wciela się w jedną z trzech dostępnych postaci i wykonuje szereg zadań opierających na infiltracji określonych lokacji oraz cichej eliminacji wrogów. Poszczególni bohaterowie różnią się umiejętnościami; wybór danego wojownika ma także wpływ na kształt fabuły produkcji.

Istotną nowością w porównaniu do pierwszej części cyklu jest edytor misji, umożliwiający graczom samodzielne tworzenie nowych zadań. Użytkownik ma wpływ na takie elementy jak wygląd mapy, rozmieszczenie wrogów czy typ zadania do wykonania.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins

Wymagania wiekowe Tenchu 2: Birth of the Stealth Assassins

18+