Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Duke Nukem: Time to Kill (PS1)
OkładkaDuke Nukem: Time to Kill (PS1)

Duke Nukem: Time to Kill PS1

Wydana wyłącznie na PlayStation gra akcji z widokiem TPP. Tytuł porzuca założenia poprzednich produkcji ze słynnym Duke'em, ale zachowuje charakterystyczny dla cyklu klimat. Tytułowy bohater wyrusza w podróż w czasie, by pokrzyżować plany kosmicznej rasy.

Akcji | TPP | science fiction

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Duke Nukem: Time to Kill Premiera PS1

30września1998

producent: 3D Realms wydawca: Take 2 Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Duke Nukem: Time to Kill

The Fifth Element

Duke Nukem 3D

Millennium Soldier: Expendable

Wydana wyłącznie na PS1 strzelanina z widokiem zza pleców postaci z jednym z najbardziej charyzmatycznych bohaterów w historii wirtualnej rozrywki. To kolejna odsłona cyklu, która całkowicie porzuca mechanikę zabawy znaną z poprzednich części.

Fabuła

Kosmiczna rasa Draksów zaczyna manipulować w historii świata. Zmieniając bieg wydarzeń, planuje przejąć władzę nad światem i zaprowadzić własny porządek, a przy okazji pozbyć się Duke’a. Bohater nie zamierza do tego dopuścić, więc, korzystając z machiny czasu, przenosi się do różnych epok. Ład i porządek musi zaprowadzić m.in. na Dzikim Zachodzie i w czasach średniowiecza.

Mechanika

Time to Kill mocno bazuje na mechanice znanej graczom z pierwszych odsłon serii Tomb Raider. Kamera prezentuje akcję zza pleców tytułowego herosa, który pokonuje kolejne poziomy, likwidując hordy wrogów i radząc sobie ze sporadycznymi wyzwaniami zręcznościowymi i zagadkami logicznymi polegającymi na znajdowaniu ukrytych kluczy oraz kart do zamkniętych przejść. Do dyspozycji graczy twórcy oddali arsenał broni, przy pomocy których może on eliminować kosmitów i przemienionych przez nich ludzi. Zabójczy ekwipunek tworzą m.in. rewolwer, strzelba, miotacz płomieni, mini gun, ale też wymyślne bronie energetyczne czy zamrażające oponentów.

Tryby gry

Obok głównego trybu gry twórcy przygotowali również deathmatch dla dwóch graczy. Posiadacze konsoli mogą na podzielonym ekranie rywalizować ze sobą na kilku planszach nawiązujących do poszczególnych map z trybu fabularnego i z wykorzystaniem całego dostępnego dla Duke’a ekwipunku.

Kwestie techniczne

Duke Nukem: Time to Kill wyróżniają liczne elementy humorystyczne i nawiązania do innych wytworów popkultury. Autorzy w mniej lub bardziej subtelny sposób naśmiewają się z Lary Croft i Tomb Raidera, filmowych hitów Evil Dead i Powrót do Przyszłości czy nawiązują do skeczów Monty Pythona.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-2  

Ocena użytkowników: 7,6 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Duke Nukem: Time to Kill: 16+