Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiANDiOS
Okładka Transformers: Forged to Fight (AND)
OkładkaTransformers: Forged to Fight (AND)

Transformers: Forged to Fight

Opracowana przez firmę Kabam z myślą o platformach mobilnych bijatyka osadzona w uniwersum popularnej marki Transformers.

Bijatyki | science fiction | Transformers

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Transformers: Forged to Fight Premiera

5kwi2017

AND

6kwi2017

iOS

producent: Kabam wydawca: Kabam Strona oficjalna

Gry podobne do Transformers: Forged to Fight

Mortal Kombat X

Injustice: Gods Among Us

MARVEL Contest of Champions

Transformers: Forged to Fight to wydana na system iOS i AND mobilna bijatyka. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami i opracowała ją firma Kabam, a konkretnie zespół, który stał za mordobiciem Marvel Contest of Champions.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, projekt bazuje na licencji popularnej multimedialnej marki, obejmującej m.in. komiksy, seriale animowane, zabawki oraz filmy kinowe.

Gra toczy się w dziwnym nowym świecie, który staje się miejscem zderzenia wielu różnych rzeczywistości. W rezultacie planeta przeobraża się w wielkie pole bitwy miedzy różnymi transformerami. Kampania opowiadana jest z perspektywy dobrze znanej fanom kobiety imieniem Marissa Faireborn, która staje się generałem armii robotów. Scenariusz jest prosty, ale jego konstrukcja umożliwiła autorom czerpanie ze wszystkich wersji marki. Obok siebie walczą więc bohaterowie np. z oryginalnej kreskówki oraz filmów Michaela Baya.

Mechanika

Wydane na system iOS i AND Transformers: Forged to Fight to bijatyka z uproszczonym systemem walki. Zabawa koncentruje się na pojedynkach jeden na jednego, podczas których gracze mają ograniczoną kontrolę nad ruchami i zajmują się głównie wyprowadzaniem ataków oraz wykonywaniem uników za pomocą gestów. Możemy również odskakiwać od wroga, co pozwala rozpocząć ostrzał z broni palnej. Ponadto da się zrobić krok w bok, np. po to, aby zejść z drogi lecącego pocisku.

Gra oferuje duży wybór postaci i każda z nich posiada unikalne ataki oraz umiejętności, wśród których nie zabrakło oczywiście transformacji w różnorodne maszyny, np. samochody czy samoloty. Duża część całej zabawy obraca się wokół kolekcjonowania postaci. W Transformers: Forged to Fight nie ma ostrych podziałów frakcyjnych, więc w naszej armii możemy mieć roboty, które w innych odsłonach marki są wrogami.

Rozgrywkę wzbogacają elementy strategiczne. Pomiędzy potyczkami zajmujemy się rozbudową bazy, co zapewnia liczne surowce pomagające w rozwoju bohaterów. Do obrony centrum dowodzenia przed atakami innych graczy używamy zdobytych transformerów. Dzięki temu robimy użytek nawet ze słabszych postaci, które nie nadają się już do walk jeden na jednego.

Kwestie techniczne

Mocną stroną Transformers: Forged to Fight jest jakość wykonania. Cała grafika jest trójwymiarowa i imponuje poziomem detali, jak również tym, jak wielki wysiłek twórcy włożyli w wierne odtworzenie klimatu marki.

Minirecenzja Transformers: Forged to Fight – bijatyka pierwsza klasa

PLUSY:
  1. oprawa audio-wizualna jest po prostu świetna;
  2. jak na mobilną bijatykę, system walki jest całkiem rozbudowany;
  3. satysfakcjonująca warstwa strategiczna.
MINUSY:
  1. słabsze urządzenia mogą mieć problemy z płynnym odtwarzaniem gry;
  2. skomplikowane mikropłatności.

W ostatnich latach marka Transformers przeżywa kolejny złoty okres za sprawą niesamowicie popularnych filmów. W przypadku gier wideo, co prawda podejmowane są od czasu do czasu próby przeniesienia zmagań robotów na ekrany telewizorów, monitorów i urządzeń mobilnych, ale żadna z wydanych w ostatnim czasie produkcji nie zostanie zapamiętana na dłużej, no chyba że mówimy o Transformers: Forged to Fight.

Tytuł jest rozwinięciem pomysłów zastosowanych w udanej bijatyce MARVEL Contest of Champions, aczkolwiek nie jest to też zwykła kalka z podmienionymi postaciami. Mamy więc do czynienia z prostym mordobiciem, w którym naprzeciw siebie stają mniej i bardziej znane roboty. W odróżnieniu od innych tego typu produkcji dostępnych na rynku mobilnym, w Transformers: Forged to Fight mamy dość sporą swobodę ruchu, bez problemu możemy oddalić się od przeciwnika, zaatakować go z dystansu, momentalnie doskoczyć do niego i kontynuować combo. Samo sterowanie oczywiście jest niemal identyczne, co w konkurencyjnych projektach, ale to akurat nie jest wadą.

Samo obijanie się po metalowych twarzach to nie wszystko. W produkcji występuje też coś w rodzaju prostej strategii. Do dyspozycji otrzymujemy bowiem bazę, będącą czymś w rodzaju trójwymiarowej mini mapy. Ustawiamy na niej posiadane roboty, które wykorzystujemy podczas walki z innymi graczami atakującymi nasz „domek”. Ponadto maszyny wysyłamy także na misje, podczas których muszą zbierać surowce.

Transformers: Forged to Fight to także oprawa audio-wizualna z najwyższej półki. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, że roboty z filmów brzmią inaczej niż te z serialu animowanego. Jedynym minusem są wysokie wymagania. Gra działa na słabszych urządzeniach, ale poziomy dłużej się wczytują, częściach występują spowolnienia animacji itd. Coś za coś.

Choć opisywana produkcja nie zalicza się do grona rewelacyjnych, to z pewnością jest to dobra, a nawet bardzo dobra propozycja. Największym minusem jest skomplikowany system mikropłatności, z wieloma rodzajami kryształów itd. Można jednak bawić się nie zwracając strasznie na niego uwagi, o ile wykażecie się odrobiną cierpliwości.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Transformers: Forged to Fight: 12+

Transformers: Forged to Fight Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
iOS
AND