Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 9 kwietnia 2017, 14:34

Transformers: Forged to Fight - mobilna bijatyka zadebiutowała na iOS i Androidzie

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiła gra Transformers: Forged to Fight, czyli mobilne mordobicie studia Kabam, w którym możemy pokierować tytułowymi robotami.

TRANSFORMERS: FORGED TO FIGHT W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Kabam
  2. Gatunek: bijatyka
  3. Platformy: iOS, AND
  4. Model biznesowy: free-to-play

Studio Kabam wypuściło swoją kolejną mobilną produkcję. Jest nią bijatyka Transformers: Forged to Fight, która trafiła na systemy iOS i Android. Na obu tych platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Gra toczy się w dziwnym nowym świecie, który staje się miejscem zderzenia wielu różnych rzeczywistości. W rezultacie planeta przeobraża się w wielkie pole bitwy między różnymi transformerami. Kampania opowiadana jest z perspektywy dobrze znanej fanom kobiety imieniem Marissa Faireborn, która staje się generałem dla armii robotów. Fabuła nikogo nie zachwyci, ale ma jedną podstawową zaletę – umożliwia autorom czerpanie ze wszystkich wersji marki. Obok siebie walczą więc bohaterowie np. z oryginalnej kreskówki oraz filmów Michaela Baya.

Transformers: Forged to Fight - mobilna bijatyka zadebiutowała na iOS i Androidzie - ilustracja #1

Kabam wcześniej stworzyło popularne mordobicie Marvel Contest of Champions i gra Transformers: Forged to Fight stanowi udane rozwinięcie pomysłów z tego przeboju. Dostajemy więc bijatykę, w której zabawa koncentruje się na pojedynkach jeden na jednego. Gracze mają ograniczoną kontrolę nad ruchami i zajmują się głównie wyprowadzaniem ataków i wykonywaniem uników za pomocą gestów. Możemy teraz jednak także odskakiwać od wroga, co pozwala rozpocząć ostrzał z broni palnej. Ponadto da się zrobić krok w bok. Te proste w sumie zmiany sprawiają, że potyczki są znacznie mniej monotonne i bardziej różnorodne niż w Marvel Contest of Champions.

Tradycyjnie duża część zabawy obraca się wokół kolekcjonowania postaci. W Transformers: Forged to Fight nie ma ostrych podziałów frakcyjnych, więc w naszej armii możemy mieć roboty, które w innych odsłonach marki są wrogami.

Rozgrywkę wzbogacają elementy strategiczne. Pomiędzy potyczkami zajmujemy się rozbudową bazy. Co ciekawe, do jej obrony używamy zdobytych transformerów. Dzięki temu mamy użytek nawet ze słabszych postaci, które nie nadają się już do walk jeden na jednego.

  1. Transformers: Forged to Fight w App Store
  2. Transformers: Forged to Fight w Google Play