Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2017, 12:15

autor: AlexB

Bulletstorm: Full Clip Edition - porównanie grafiki oryginału z 2011 roku z remasterem

W serwisie YouTube pojawiło się porównanie grafiki oryginalnej wersji gry Bulletstorm z wydanym w zeszły piątek remasterem tytułu.

W ubiegły piątek na rynku pojawiła się gra Bulletstorm: Full Clip Edition, remaster popularnej strzelaniny pierwszoosobowej od polskiego studia People Can Fly. Choć premiera nie obyła się bez drobnych kontrowersji, tytuł został dość ciepło przyjęty przez recenzentów. Obecnie średnia ocen branżowych według serwisu Metacritic wynosi 77/100 (w przypadku wersji na PlayStation 4). Recenzenci chwalą przede wszystkim przyjemną rozgrywkę, wziętą żywcem z oryginału, lecz jak wypada podrasowana grafika, niewątpliwie jedna z najbardziej istotnych rzeczy każdego remastera? W serwisie YouTube pojawiło się porównanie oprawy wizualnej Bulletstorm: Full Clip Edition z pierwowzorem z 2011 roku.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy podczas oglądania powyższego materiału, jest zmiana palety barw w Bulletstorm: Full Clip Edition. W przeciwieństwie do oryginału, kolory w remasterze wydają się bardziej pastelowe. W konsekwencji świat gry sprawia wrażenie mniej surowego. Jest to dodatkowo spotęgowane lekko zmienionymi modelami, które w odświeżonej wersji wyglądają bardziej „miękko”. Prócz tego poprawiono efekty cząsteczkowe i świetlne, delikatnie podbito rozdzielczość tekstur oraz wprowadzono jakość 4K. Czy są to zmiany na lepsze? Każdy może ocenić to sam, oglądając przytoczone porównanie.

Czy Bulletstorm: Full Clip Edition wygląda lepiej od oryginału? - Bulletstorm: Full Clip Edition - porównanie grafiki oryginału z 2011 roku z remasterem - wiadomość - 2017-04-10
Czy Bulletstorm: Full Clip Edition wygląda lepiej od oryginału?

Bulletstorm: Full Clip Edition jest dostępne w wersjach na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One.