Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2017, 12:00

autor: AlexB

Projektant rozgrywki StarCrafta II rozpoczyna pracę nad nowym projektem Blizzarda

David Kim, projektant rozgrywki w grze StarCraft II, porzuca kosmicznego RTS-a i rozpoczyna pracę nad nowym projektem firmy Blizzard. Na razie nie wiemy, o jaką produkcję może chodzić.

David Kim swego czasu był jednym z bardziej aktywnych graczy StarCrafta oraz Warcrafta III – brał udział w turniejach, a także rywalizował między innymi z CuteBoyem i ZeuS-em. Po studiach informatycznych rozpoczął on pracę w studiu Relic Entertaiment, gdzie zajmował się nadzorem nad odpowiednim balansem rozgrywki w poszczególnych tytułach. Gdy w 2007 roku firma Blizzard ogłosiła, że rozpoczyna pracę nad StarCraftem II, Kim zdecydował się na zmianę pracy i przejście do giganta z Irvine. Przyjęto go tam z otwartymi rękami. Były e-sportowiec zajął się projektowaniem rozgrywki w sequelu popularnego kosmicznego RTS-a, a także dbał o to, by każdy element tytułu był odpowiednio zbalansowany. Jego rola w produkcji i aktualizacji StarCrafta II została już jednak oficjalnie zakończona. Jak ogłosił Kim na oficjalnym forum Blizzarda, zdecydował się zająć innym projektem w firmie. O jaki tytuł może chodzić? Tego na razie nie zdradzono.

David Kim będzie się teraz zajmował nowym projektem Blizzarda. - Projektant rozgrywki StarCrafta II rozpoczyna pracę nad nowym projektem Blizzarda - wiadomość - 2017-04-10
David Kim będzie się teraz zajmował nowym projektem Blizzarda.

Kim w pożegnalnym poście wystosowanym do fanów StarCrafta II serdecznie dziękuje społeczności gry za współpracę, a także podkreśla, że był to dla niego niezwykły honor pracować nad tym tytułem. Tłumaczy również decyzję o zmianie projektu:

Dotarłem do punktu swojej kariery, w którym chciałbym spróbować czegoś innego, odkrywać, uczyć się i rozwijać jako projektant gier. Nowy projekt będzie tworzony pod skrzydłami Blizzarda, zatem mam nadzieję, że praca nad nim będzie tak samo ekscytująca jak ta przy StarCrafcie II.

Kim zapewnił także, że po jego odejściu StarCraft II wciąż będzie balansowany i regularnie aktualizowany.

Ciężko na razie zgadywać, czym może być ów tajemniczy tytuł, nad którym pracę rozpoczyna David Kim. Wszystko wskazuje jednak na to, że może to być coś dużego. Niedawno bowiem Dustin Browder, główny projektant StarCrafta II oraz Heroes of the Storm, ogłosił, że skupia się na nowym projekcie Blizzarda. Możemy zatem stwierdzić ze sporą dozą pewności, iż firma z Irvine szykuje dla graczy coś więcej niż kolejną postać do Overwatch lub aktualizację do HotS-a. Wkrótce powinniśmy przekonać się, o co tak naprawdę chodzi.