Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2017, 11:17

Widower’s Sky - nowy zwiastun przygodowej gry akcji studia Whaleo

Zespół Whaleo wypuścił świeży zwiastun projektu Widower’s Sky. Będzie to przygodowa gra akcji, w której pokierujemy mężczyzną próbującym wraz z synem i psem przetrwać na pełnej niebezpieczneństw obcej planecie.

WIDOWER’S SKY W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Whaleo
  2. Gatunek: przygodowa gra akcji
  3. Platforma: PC, iOS
  4. Data premiery: 2017 r.

Niezależne studio Whaleo opublikowało nowy zwiastun Widower’s Sky, czyli przygodowej gry akcji pozwalającej na wcielenie się w mężczyznę, który wraz ze swoim synem i psem będzie eksplorował obcą planetę. Produkcja zmierza na pecety i urządzenia z systemem iOS, a premiera ma nastąpić w tym roku. Autorzy mają nadzieję w późniejszym terminie opracować również wersje na Androida, mobilnego Windowsa oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One.

Widower’s Sky opowie historię rodziny, której statek kosmiczny rozbił się na obcej planecie. Matka zginie podczas katastrofy i na barki ojca, czyli tytułowego wdowca, spadnie cały ciężar zaopiekowania się synem oraz psem. Będzie musiał zadbać o ich bezpieczeństwo oraz znaleźć sposób na powrót do domu.

Wydarzenia będziemy obserwowali z mocno oddalonej kamery, podkreślającej małe rozmiary ojca w porównaniu ze zwierzętami oraz inteligentnymi robotami zamieszkującymi powierzchnię planety. Podczas zabawy naszym zadaniem ma być znalezienie drogi do domu poprzez podróżowanie przez serię portali. Po drodze konieczne będzie unikanie agresywnych drapieżników oraz innych zagrożeń.

Do tego dojdą elementy survivalowe. Gracz będzie musiał szukać pożywienia dla syna i psa, jak również dbać to, aby jego podopieczni byli odpowiednio wypoczęci. Gra nie da nam żadnych wskazówek co do tego, co spotkamy po przekroczeniu każdego z portali, więc najczęściej trzeba się będzie dobrze przygotować i zgromadzić zapasy przed przeniesieniem do nowej lokacji.

Poza eksploracją i survivalowymi zadaniami w Widower’s Sky pojawi się również sporo zagadek logicznych. Regularnie będziemy musieli radzić sobie także z wyzwaniami platformówkowymi.

  1. Oficjalna strona gry