Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCiOS
Okładka Widower's Sky (PC)

Widower's Sky

Widower’s Sky to przygodowa gra akcji, pozwalająca na wcielenie się w mężczyznę, który wraz ze swoim synem i psem eksploruje obcą planetę. Podczas zabawy musimy unikać drapieżników, gromadzić pożywienie, radzić sobie z wyzwaniami platformówkowymi oraz rozwiązywać zagadki.

Akcji | TPP | science fiction | survival | indie | przygodowe gry akcji

Okładka Widower's Sky (PC)

producent: Whaleo

wydawca: Whaleo

Strona oficjalna

data premiery gry:

5wrz2019

PC iOS

Widower’s Sky to wydana na platformę iOS i PC przygodowa gra akcji utrzymana w klimacie science fiction. Projekt opracowało studio Whaleo.

Fabuła

Gra Widower’s Sky opowiada historię rodziny, której statek kosmiczny rozbija się na obcej planecie. Matka ginie podczas katastrofy i na barki ojca, czyli tytułowego wdowca, spada cały ciężar zaopiekowania się synem oraz psem. W trakcie kampanii musi zadbać o ich bezpieczeństwo oraz znaleźć sposób na powrót do domu.

Mechanika

Wydane na platformę iOS i PC Widower’s Sky to przygodowa gra akcji, która testuje zarówno naszą zręczność, jak i spryt. Wydarzenia obserwujemy z mocno oddalonej kamery, podkreślającej małe rozmiary protagonisty w porównaniu ze zwierzętami oraz inteligentnymi robotami zamieszkującymi powierzchnię planety. Podczas zabawy naszym zadaniem jest znalezienie drogi do domu poprzez podróżowanie przez serię portali. Po drodze konieczne jest unikanie agresywnych drapieżników oraz innych zagrożeń.

Do tego dochodzą elementy survivalowe. Gracz musi szukać pożywienia dla syna i psa, jak również dbać o to, aby jego podopieczni byli odpowiednio wypoczęci. Gra nie daje nam żadnych wskazówek co do tego, co napotkamy po przekroczeniu każdego z portali, więc najczęściej trzeba się dobrze przygotować i zgromadzić zapasy przed przenosinami do nowej lokacji.

Poza eksploracją i survivalowymi zadaniami, w Widower’s Sky pojawia się również sporo zagadek logicznych. Regularnie musimy także radzić sobie z wyzwaniami platformówkowymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 35,99 PLN

Gry podobne do Widower's Sky

Wymagania wiekowe Widower's Sky

12+

Wymagania sprzętowe Widower's Sky

PC Windows

PC Windows

Minimalne: AMD Ryzen 3 2200U 2.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki Radeon RX Vega 3 lub lepsza, 2.9 GB HDD, Windows 7

Widower’s Sky - nowy zwiastun przygodowej gry akcji studia Whaleo
Widower’s Sky - nowy zwiastun przygodowej gry akcji studia Whaleo

wiadomość9 kwietnia 2017

Zespół Whaleo wypuścił świeży zwiastun projektu Widower’s Sky. Będzie to przygodowa gra akcji, w której pokierujemy mężczyzną próbującym wraz z synem i psem przetrwać na pełnej niebezpieczneństw obcej planecie.

PC
iOS