Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOSAND
Okładka Cloud Chasers (iOS)
OkładkaCloud Chasers (iOS)

Cloud Chasers

Opracowana przez ekipę Blindflug Studios mobilna przygodówka akcji, kładąca szczególny nacisk na elementy survivalowe. Fabuła Cloud Chasers podejmuje trudny temat nielegalnej imigracji, prezentując go jednak w nietypowej formie fantastycznej alegorii.

Akcji | steampunk | survival | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cloud Chasers Premiera

15paź2015

AND iOS

Cloud Chasers to wydana na Androida przygodowa gra akcji kładąca nacisk na elementy survivalowe. Produkcję opracowało studio Blindflug i należy ona do kategorii premium, a więc nie uświadczymy w niej mikropłatności.

Fabuła podejmuje trudną kwestię nielegalnej imigracji. Aby nie było zbyt ponuro, pomysł ten zaprezentowano w formie fantastycznej alegorii. Akcja toczy się w pustynnej steampunkowej krainie, która powoli umiera z powodu chciwości bogatej kasty żyjącej w latających miastach. Ta burżuazja kradnie wodę z całego świata, nawet wysysając do cna chmury, czyniąc jakąkolwiek uprawę roli niemożliwą. Kampania opowiada o ojcu wychowującym samotnie młodą córkę. Stojąc w obliczu nieuchronnej śmierci z pragnienia lub głodu i pragnąc lepszego życia dla własnego dziecka, postanawia on zaryzykować wszystko i wyruszyć na niebezpieczną wyprawę, której celem jest znalezienie sposobu na zakradnięcie się do środka jednej z lewitujących metropolii.

Gra kładzie nacisk na aspekt survivalowy. Podczas rozgrywki naszym zadaniem jest przedarcie się przez pięć potężnych pustyń, z których każda oferuje inne trudności i wyzwania. W trakcie podróży musimy szukać surowców, gospodarować skromnymi zasobami oraz radzić sobie z zagrożeniami. Kluczową rolę odgrywa pozyskiwanie wody. Wymaga to korzystania z latającego statku, za pomocą którego córka wydobywa wilgoć z chmur. Te sekcje są czysto zręcznościowe i wymagają unikania kontaktu z agresywnymi dronami będącymi własnością burżuazji. Regularnie natykamy się także na zdarzenia losowe i podjęte podczas nich decyzje w istotny sposób wpływają na dalszy przebieg wyprawy.

Cloud Chaser oferuje ładną trójwymiarową grafikę wykonaną w lekko komiksowej stylistyce. Dodatkową zaletą jest system losowego generowania pustyń, dzięki czemu za każdym razem czekają na nas nowe przygody i wyzwania.

Ostatnia modyfikacja 13 sierpnia 2015

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Cloud Chasers: 12+

iOS
AND