Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 16 października 2015, 10:46

autor: Jiker

Shakira, imigranci i Minecraft - mobilne premiery tygodnia (m.in. Love Rocks, Cloud Chasers, Minecraft: Story Mode)

W tym tygodniu w ofertach sklepów App Store i Google Play zadebiutowało kilka interesujących produkcji, w tym Love Rocks starring Shakira, Cloud Chasers, Minecraft: Story Mode, Syberia II i NBA 2K16. Przybliżmy niektóre z nich.

W niniejszej, cyklicznej wiadomości przybliżamy Wam najważniejsze mobilne premiery danego tygodnia. Każdorazowo wybieramy kilka najciekawszych produkcji, które opisujemy nieco szerzej, natomiast pozostałe godne uwagi pozycje przedstawiamy w zbiorczej liście z odnośnikami do App Store i Google Play.

W tym tygodniu w oko wpadły nam następujące tytuły:

Love Rocks starring Shakira

Android: free-to-play / iOS: free-to-play

Najnowszego przeglądu nie mogliśmy rozpocząć inaczej, aniżeli od informacji o premierze najnowszej gry studia Rovio (Angry Birds) – Love Rocks starring Shakira. Tytuł, w którego promocję i produkcję zaangażowana została kolumbijska piosenkarka Shakira, okazał się całkiem nowatorską grą logiczną. Rozgrywka bazuje tu na mechanice łączenia kamieni. Gracz zrzuca obiekty na pole gry (po trzy kamienie na turę), grupując je i budując w ten sposób kolorowe łańcuchy. W ten sposób zdobywa punkty i realizuje kolejne cele, przypisane do następujących po sobie wyzwań. Z kolei zaserwowana w grze kampania kręci się wokół wspólnej wyprawy z Shakirą dookoła świata. Dla fanów piosenkarki jest to z pewnością nie lada gratka – reszta może nie przeżyć zderzenia z wyjątkowo „ciężkim” klimatem produkcji.

Cloud Chasers - A Journey of Hope

Android: 15 zł / iOS: ok. 17 zł

Po wielu miesiącach oczekiwania na rynku zadebiutowała najnowsza produkcja studia Blindflug (w dorobku m.in. udana strategia First Strike). Cloud Chasers bierze na tapetę niezwykle aktualną tematykę, mianowicie problem nielegalnych imigrantów. Twórcy nie podeszli jednak do tej palącej kwestii w sposób realistyczny – zamiast tego ubrali fabułę i rozgrywkę w fantastyczne szaty, nadające produkcji bardziej strawną formę. Głównymi bohaterami Cloud Chasers są ojciec i córka, którzy postanawiają uciec z powoli umierającej, pustynnej krainy. Celem ich wyprawy jest jedno z latających miast, zamieszkałych przez bogaczy. Gracz, aby zrealizować plan, musi nie tylko znaleźć sposób na dotarcie do lewitującej metropolii, ale też radzić sobie z przeciwnościami losu. W Cloud Chasers do zadań gracza należy szukanie surowców (w tym przede wszystkim wody – jej zdobycie wymaga odbywania lotów pośród chmur), gospodarowanie zasobami, unikanie zagrożeń i podejmowanie decyzji wpływających na rozwój historii.

Syberia II

iOS: ok. 21 zł

W marcu tego roku na platformie Google Play zadebiutowała druga odsłona przygodowej serii Syberia. Teraz, po ponad sześciu miesiącach oczekiwania w bezpośrednią kontynuację wielkiego hitu Benoit Sokala mogą również zagrać posiadacze iPhone’ów i iPadów. W Syberia II poznajemy dalsze losy amerykańskiej prawniczki Kate Walker, która została wynajęta w celu sfinalizowania transakcji dotyczącej przejęcia fabryki w pewnej urokliwej, francuskiej wiosce. W pierwszej części dowiedzieliśmy się, że właścicielka interesu nie żyje, a my musimy odnaleźć Hansa Voralberga – spadkobiercę majątku. W tym celu zaangażowaliśmy się w emocjonujące i pełne zwrotów akcji śledztwo. Jak na klasyczne przygodówki przystało, w obu odsłonach nie brakuje ciekawie poprowadzonej fabuły oraz skomplikowanych łamigłówek. W dwójce autorom udało się dopieścić szatę graficzną (bazującą na pretendowanych tłach i trójwymiarowych modelach postaci) i stworzyć bardziej przekonywujące portrety psychologiczne bohaterów niezależnych.

Minecraft: Story Mode

Android: ok. 23 zł / iOS: ok. 21 zł

Nie przyszło długo czekać użytkownikom systemów Android oraz iOS na premierę pierwszego epizodu gry przygodowej Minecraft: Story Mode. Najnowsza produkcja studia Telltale Games (m.in. Game of Thrones, The Walking Dead, Tales from the Borderlands), stworzona na licencji szalenie popularnej gry survivalowej Minecraft, zadebiutowała w Google Play i App Store dwa dni po edycjach na konsole i PC-ty. Warto odnotować, że autorzy stanęli tu przed karkołomnym zadaniem – opracowania przygodówki, czyli pozycji, w której historia odgrywa pierwszoplanową rolę, na podstawie tytułu praktycznie zupełnie pozbawionego fabuły jako takiej. W efekcie powstała produkcja lekka w odbiorze, biorąca na tapetę klasyczny wątek obrony świata gry przed wielkim zagrożeniem. W tym celu jako bohater imieniem Jesse zwracamy się o pomoc do członków legendarnego bractwa – Zakon Kamienia. Gra ukazana została za pomocą inspirowanej Minecraftem, wokselowej szaty graficznej.

Poza opisanymi wyżej grami, w mobilnych serwisach dystrybucji cyfrowej zadebiutowały produkcje takie jak: