Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2017, 10:15

Battlefield 1 - nowe patche będą ukazywały się co miesiąc

Studio DICE poinformowało fanów gry Battlefield 1 o swoich planach na najbliższe miesiące. Nowe aktualizacje mają ukazywać się co miesiąc, wkrótce dodana zostanie opcja tworzenia plutonów, a w maju ukaże się patch z wieloma zmianami w zbalansowaniu rozgrywki. Przy okazji pokazano grafiki koncepcyjne z drugiego DLC - W imię cara.

Grafika koncepcyjna z następnego płatnego dodatku. - Battlefield 1 - nowe patche będą ukazywały się co miesiąc - wiadomość - 2017-04-10
Grafika koncepcyjna z następnego płatnego dodatku.

Na oficjalnej stronie Battlefield 1 deweloperzy podzielili się planami dalszego rozwoju gry. Przede wszystkim zmiany wprowadzane będą częściej. Wcześniej autorzy polegali na sezonowych patchach, a teraz postanowili przejść na comiesięczne aktualizacje. Pozwoli to twórcom szybciej reagować na potrzeby i sugestie graczy.

Wprowadzenie nowego systemu tworzenia patchy zajmie trochę czasu, więc najpierw dostaniemy dużą aktualizację wiosenną. Wprowadzi ona do gry wyczekiwaną funkcję tworzenia wirtualnych plutonów, co pozwoli graczom połączyć siły ze znajomymi i wspólnie zdobywać zwycięstwa oraz osiągać cele jako pojedyncza jednostka wojskowa.

Potem w maju dostaniemy aktualizację, która skoncentruje się na poprawkach jakości rozgrywki. Usprawnienia czekają proces dołączania do meczów (zwłaszcza w Operacjach), a zbalansowanie zostanie ulepszone tak, aby usunąć wiele problemów, na jakie narzekają gracze. Autorzy pracują także nad unowocześnieniem funkcji wynajmowania serwerów.

Studio DICE opublikowało także kilka nowych grafik koncepcyjnych z drugiego płatnego dodatku, który zatytułowany będzie W imię cara (ang. In The Name of the Tsar). Przypomnijmy, że DLC pozwoli dołączyć do armii rosyjskiej i przeniesie nas na największy front Wielkiej Wojny. Będziemy mogli m.in. szarżować z legendarnymi rosyjskimi huzarami podczas ofensywy Brusiłowa w Galicji, brać udział w starciach na skutym lodem archipelagu oraz walczyć w zaśnieżonych wąwozach zdradzieckiej Przełęczy Łupkowskiej.

Battlefield 1 ukazało się 21 października ubiegłego roku. Produkcja dostępna jest na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Battlefield 1 – najlepszy Battlefield od czasów Bad Company 2