Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiiOSAND
Okładka MARVEL Contest of Champions (iOS)
OkładkaMARVEL Contest of Champions (iOS)

MARVEL Contest of Champions

Osadzona w uniwersum Marvela mobilna bijatyka free-to-play, wzbogacona elementami RPG i kolekcjonerskiej gry karcianej.

Bijatyki | zagraj za darmo | Marvel Comics

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MARVEL Contest of Champions Premiera

25lis2014

AND

10gru2014

iOS

producent: Kabam wydawca: Kabam Strona oficjalna

Gry podobne do MARVEL Contest of Champions

Mortal Kombat X

Injustice: Gods Among Us

Injustice 2

MARVEL Contest of Champions to stworzona z myślą o platformach przenośnych bijatyka z elementami RPG, osadzona w popularnym uniwersum Marvela. Produkcję, bazującą na licencji amerykańskiego koncernu, stworzył jeden z najbardziej prężnych producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych – firma Kabam. Warto odnotować, że jest to pierwsza bijatyka w portfolio studia, specjalizującego się głównie w grach na podstawie licencji filmowych. Tytuł korzysta z typowego modelu darmowego z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Fabuła

Fabuła gry, jak to zwykle bywa w wypadku bijatyk, prezentuje się dość banalnie. Oto bowiem złowrogi Kolekcjoner (znany m.in. z komiksów i filmu Strażnicy Galaktyki) pojmał bohaterów gry i uwięził ich wewnątrz magicznych kryształów. Szukając rozrywki, postanowił zorganizować wielki turniej, w którym najwięksi bohaterowie ze świata Marvela staną w szranki z największymi złoczyńcami tegoż uniwersum, nad których umysłami udało mu się przejąć kontrolę. Zadaniem graczy będzie więc reprezentowanie Ziemi w turnieju i walka przeciw kolejnym przeciwnikom, celem pokonania Kolekcjonera i przywrócenia porządku we wszechświecie.

Mechanika

Mechanika walki odznacza się charakterystycznym dla urządzeń przenośnych, uproszczonym modelem walki, przypominającym takie produkcje jak mobilne Mortal Kombat X czy Injustice: Gods Among Us. W grze zrezygnowano całkowicie z przycisków ekranowych, a kontrolę nad wybraną postacią sprawujemy poprzez stukanie w lewą lub prawą stronę ekranu (odpowiedzialne odpowiednio za ruchy defensywne i ofensywne) oraz wykonywanie odpowiednich gestów. Po naładowaniu specjalnego paska, możemy również w określonych momentach wykonywać potężne ciosy specjalne, które najczęściej kończą się odebraniem przeciwnikowi sporej ilości energii.

Podobnie jak we wspomnianych wyżej produkcjach studia NetherRealm, całą zabawę ubarwiono elementami RPG oraz kolekcjonerskiej gry karcianej, w której wraz z postępami rozgrywki tworzymy i rozwijamy własną drużynę bohaterów. Przystępując do zabawy, otrzymujemy jedynie dwie postacie - Spider-Mana oraz Wolverine'a. Za zarobioną podczas gry walutę nabywamy jednak kolejne kryształy, w których kryją się losowe postaci z uniwersum Marvela, z których każda odznacza się indywidualnymi zaletami i wadami. W momencie premiery MARVEL Contest of Champions, do dyspozycji graczy oddano 25 grywalnych postaci, jednak liczba ta wzrosła wraz z kolejnymi aktualizacjami gry.

Zgodnie z regułami modelu free-to-play, rozgrywka podlega oczywiście całej masie ograniczeń, a głównym z nich jest wyczerpująca się energia, pozwalająca wziąć udział jednorazowo w ograniczonej liczbie walk. Z pomocą przychodzą oczywiście mikropłatności pozwalające uzupełnić energię, zaopatrzyć się w wiele przydatnych gadżetów i znacząco przyspieszyć rozwój naszych bohaterów, co może zapewnić nam przewagę nad innymi graczami.

Tryby gry

Oprócz trybu fabularnego, w którym zajmujemy się realizacją kolejno wyznaczanych zadań, twórcy z firmy Kabam przewidzieli także wieloosobowy wariant rozgrywki w trybie PvP, w którym spotykamy się na specjalnych arenach z innymi graczami z całego świata. Integralną częścią trybu multiplayer jest chat, w którym możemy rozmawiać z innymi uczestnikami zabawy w czasie rzeczywistym.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy MARVEL Contest of Champions zrealizowany został w podobny sposób, co wspomniane wcześniej Mortal Kombat X oraz Injustice: Gods Among Us. Walki toczą się tu więc na w pełni trójwymiarowych arenach, jednak postaci bohaterów poruszają się wyłącznie w dwóch płaszczyznach. Główną różnicę w warstwie graficznej stanowi oczywiście wykorzystanie charakterystycznego, komiksowego stylu Marvela.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe MARVEL Contest of Champions: 12+

iOS
AND