Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiANDiOS
Okładka WWE Immortals (AND)

WWE Immortals

Stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych bijatyka, działająca w popularnym modelu free-to-play. Za stworzenie gry odpowiada studio NetherRealm, znane z Injustice: Gods Among Us i ostatnich odsłon kultowego cyklu Mortal Kombat.

Bijatyki | fantasy | wrestling | 2.5D | walka

Okładka WWE Immortals (AND)

data premiery gry:

15sty2015

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

WWE Immortals to przygotowana z myślą o urządzeniach mobilnych bijatyka, korzystająca z popularnego modelu darmowego z systemem mikropłatności. Opracowało ją studio NetherRealm, czyli autorzy konsolowych odsłon cyklu Mortal Kombat oraz mordobicia Injustice: Gods Among Us.

Ideą twórców było umożliwienie graczom zabawy ulubionymi wrestlerami. Deweloperzy uznali jednak, że realistyczne wersje tych zawodników to już zbyt mało. Postanowili więc przenieść akcję do mrocznej rzeczywistości fantasy, zamieszkanej przez potężne bóstwa, będące wcieleniami najsłynniejszych zapaśników. Wśród dostępnych sław znaleźli się m.in. Triple H, John Cena, Brock Lesnar, The Rock czy Hulk Hogan, a każdy bohater został odpowiednio przerobiony w sposób, który pasuje do jego osobowości znanej z telewizji. Przykładowo The Rock to potężny kamienny golem, Roman Reigns jest rzymskim gladiatorem, zaś Triple H królem. Wszyscy otrzymali także kilka wariantów, wpływających na posiadane przez nich ataki i moce specjalne. Opowiedziana w grze historia jest dość mocno szalona, ale nie można jej odmówić sporego uroku.

Pod względem mechanizmów rozgrywki produkcja jest uproszczoną bijatyką, w której mamy ograniczoną kontrolę nad postacią. Nie kierujemy jej ruchami na planszy, lecz za pomocą gestów wyprowadzamy jedynie ataki oraz aktywujemy bloki i uniki. Po napełnieniu specjalnego paska mocy możemy także wykonać technikę specjalną, zadającą znacznie zwiększone obrażenia. Istotną rolę w zabawie odgrywa kolekcjonowanie kart z postaciami. Pozwalają one pokierować ukazanym na nich bohaterem – jak można się domyślić, zabawę zaczynamy tylko z garstką zapaśników, a następnie powoli poszerzamy naszą ekipę. Warto dodać, że możemy także dokupywać nowy ekwipunek wojownikom oraz rozwijać ich umiejętności.

W WWE Immortals możemy bawić się samotnie, walcząc przeciwko sztucznej inteligencji, lub też spróbować sił przeciwko innym graczom w sieciowym trybie multiplayer.

Minirecenzja WWE Immortals, czyli Injustice: WWE Edition

PLUSY:
  • Bardzo dobry, sprawdzony model walki rodem z Injustice;
  • Świetna oprawa graficzna, zwłaszcza na mocnych urządzeniach;
  • Wyraziste i wykonane z dużą inwencją postaci wojowników.
MINUSY:
  • Brak prawdziwego trybu multiplayer z rywalizacją w czasie rzeczywistym;
  • Skromna liczba dostępnych postaci;
  • Bez płacenia nie da rady.

Jeszcze kilka lat temu wydawało się, że stworzenie emocjonującej bijatyki na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym jest praktycznie niemożliwe. Głównym problemem, jakiemu musieli stawić czoła deweloperzy było opracowanie takiego modelu walki, który mimo poddania niezbędnym uproszczeniom, będzie stanowił wyzwanie dla wszystkich fanów gatunku. Szlaki zostały jednak w końcu przetarte przez duet Warner Bros. i studia NetherRealm, a takie gry jak mobilne odsłony Batmana oraz Injustice: Gods Among Us pokazały, że był to strzał w dziesiątkę.

WWE Immortals na pierwszy rzut oka wygląda jak Mortal Kombat z wrestlerami w roli głównej, jednak już po kilku minutach zabawy okazuje się, że mamy do czynienia z niemal identyczną mechaniką rozgrywki, jak w przypadku wspomnianego Injustice. Twórcy postanowili nie zmieniać sprawdzonego modelu walki i chwała im za to, gdyż w akcji sprawdza się on doskonale. Ciosy wyprowadzamy za pomocą tapnięć oraz gestów, zaś przytrzymanie palców po obu stronach ekranu skutkuje wykonaniem bloku. Dla każdej z postaci dostępny jest także spory wachlarz combosów oraz trzy indywidualne techniki specjalne, które aktywujemy po napełnieniu specjalnego paska. Z początku dysponujemy jednak wyłącznie pierwszą z nich, zaś poziom drugi i trzeci musimy najpierw odblokować w toku rozgrywki.

Wbrew pozorom zabawa nie sprowadza się więc do bezmyślnego stukania w ekran, a podczas walki z trudniejszymi przeciwnikami, niezbędna jest również szczypta taktyki oraz dobry refleks i odpowiednia rytmika. Tym bardziej, że względem Injustice w grze wyraźnie zwiększono znaczenie wzajemnych sympatii i antypatii poszczególnych postaci, tak więc stworzenie silnej i zgranej drużyny wymagać będzie także odrobiny strategii.

Podobnie jak w poprzedniczce, pojedynki rozgrywane są w systemie Tag Team co oznacza, że rywalizują ze sobą drużyny złożone z 3 wojowników, których możemy wymieniać w dowolnym momencie walki. Kompletowanie drużyny i rozwijanie indywidualnych zdolności postaci bazuje na systemie kart kolekcjonerskich, symbolizujących samych zawodników oraz rozmaite boostery. W tym miejscu pojawia się oczywiście typowy model mikropłatności, dzięki któremu za realną gotówkę możemy nabywać kolejne pakiety kart, przyspieszając w ten sposób rozwój naszej drużyny. Niestety, na późniejszym etapie rozgrywki skorzystanie z mikropłatności wydaje się właściwie niezbędne, gdyż postacie dostępne są w trzech wariantach: brązowym, srebrnym i złotym, a uzyskanie silnej, złotej karty w toku normalnej rozgrywki jest niezwykle trudne. Płacić możemy także za szybkie odnowienie wytrzymałości, po której wyczerpaniu wojownicy nie mogą brać udziału w kolejnych walkach.

Gra studia NetherRealm nie jest oczywiście grą bez wad. Największą z nich wydaje się brak prawdziwego trybu multiplayer. Co prawda gra posiada tryb rywalizacji online, jednak nie walczymy w nim w czasie rzeczywistym z innymi graczami, lecz z kontrolowanymi przez AI ich awatarami. Szkoda, bo skoro autorzy pokusili się już o wprowadzenie trybu wieloosobowego, z pewnością można było ten element nieco bardziej dopracować.

WWE Immortals odznacza się znakomitą (zwłaszcza na mocnych urządzeniach) oprawą graficzną, a fantastyczne wersje popularnych zapaśników wykonane zostały z dużą inwencją i naprawdę mogą się podobać. Szkoda tylko, że w pierwotnej wersji gry dostępnych jest ich tylko 25 i aż prosi się o więcej. Fabuła gry (tak, w grze istnieje coś takiego!) jest tyleż absurdalna, co niepotrzebna – ale umówmy się, że w przypadku bijatyk nie jest ona elementem specjalnie znaczącym. Jeśli więc należymy do fanów wrestlingu, a dodatkowo nie przeszkadza nam darmowy tylko z nazwy model free-to-play, to z pewnością będziemy się przy WWE Immortals bawić znakomicie. Ci, którzy chronicznie nie znoszą „amerykańskich zapasów”, dostaną jednak znacznie więcej wybierając wcześniejsze Injustice: Gods Among Us.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe WWE Immortals

18+

Najlepsze mobilne aktualizacje tygodnia (m.in. Cut the Rope, Spider-Man Unlimited i WWE Immortals)
Najlepsze mobilne aktualizacje tygodnia (m.in. Cut the Rope, Spider-Man Unlimited i WWE Immortals)

wiadomość3 kwietnia 2015

Witajcie w trzeciej odsłonie naszej serii omawiającej najciekawsze aktualizacje, jakie w minionym tygodniu otrzymały gry mobilne. Tym razem polecamy wypróbowanie patchy do takich tytułów jak Cut the Rope, Spider-Man Unlimited, World of Warriors, Subway Surfers i WWE Immortals.

Najlepsze gry mobilne stycznia (WWE Immortals, Flockers, The Witcher Battle Arena)
Najlepsze gry mobilne stycznia (WWE Immortals, Flockers, The Witcher Battle Arena)

wiadomość4 lutego 2015

Omawiamy najlepsze gry mobilne pierwszego miesiąca tego roku. Wśród polecanych styczniowych pozycji znalazły się takie produkcje jak The Witcher Battle Arena, WWE Immortals, Dragon Quest V czy Heroes of Might & Magic III: HD Edition.

WWE Immortals – premiera mobilnej bijatyki autorów Mortal Kombat i Injustice: Gods Among Us
WWE Immortals – premiera mobilnej bijatyki autorów Mortal Kombat i Injustice: Gods Among Us

wiadomość17 stycznia 2015

Na App Store i Google Play zadebiutowała mobilna bijatyka WWE Immortals, która pozwala pokierować fantastycznymi wersjami najsłynniejszych zawodników wrestlingu. Grę opracowało studio NetherRealm, czyli autorzy Mortal Kombat i Injustice: Gods Among Us.

iOS
AND