Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneMMOWWW
Okładka Transformers Universe (WWW)

Transformers Universe WWW

Transformers Online

Rozgrywająca się w uniwersum popularnej linii zabawek firmy Hasbro, przeglądarkowa gra bitewna zaliczana do popularnego gatunku MOBA. Za jej powstanie odpowiada studio Jagex, znane głównie za sprawą sieciowego RPG RuneScape.

Strategiczne | MOBA | zagraj za darmo | Transformers

WWW
Okładka Transformers Universe (WWW)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji WWW:

anulowana

Transformers Universe to sieciowa gra bitewna należąca do gatunku MOBA i oparta na popularnej linii zabawkowej firmy Hasbro. Za opracowanie tej interaktywnej adaptacji marki odpowiada studio Jegex, które ma na koncie m.in. szalenie popularne MMORPG Runescape.

Gra osadzona jest w uniwersum znanym z serii animowanej Transformers: Prime, a jej akcja toczy się na Ziemi. Wiele elementów fabularnych odwołuje się jednocześnie do wydarzeń, które zostały zaprezentowane w książce Transformers: Exodus. Zarówno serial, jak i powieść prezentują poważniejsze i bardziej dorosłe podejście do marki niż wcześniejsze kreskówki z tego cyklu. Produkcja ma jednocześnie niewiele wspólnego z filmową sagą Michaela Bay’a.

W Transformers Universe gracze kolekcjonują tytułowe roboty, ulepszają ich uzbrojenie i umiejętności oraz toczą za ich pomocą sieciowe bitwy. Jednocześnie, w każdym meczu kierujemy tylko pojedynczą jednostką. Starcia oparte są na typowych zasadach MOBA. Naprzeciwko siebie stają dwie kilkuosobowe drużyny i zadaniem każdej z nich jest pokonanie konkurencyjnej grupy. Wszystkie Transformery posiadają własne unikalne cechy oraz umiejętności i właściwe ich wykorzystanie jest kluczem do zwycięstwa. Jednocześnie mechanika rozgrywki kładzie duży nacisk na grę zespołową i tylko współpracując z kolegami z drużyny można mieć nadzieje na wygranie meczu. Do wyboru są dwie frakcje - Autoboty oraz Decepticony. Co ciekawe, istotną rolę odgrywa tu warstwa fabularna. Każda arena posiada własną historię, a zwycięstwa w bitwach wliczane są poczet frakcji i posuwają do przodu całą opowieść. Sukcesy zapewniają nam również dostęp do punktów, które wydajemy na ulepszanie możliwości bojowych robotów.

Transformers Universe jest grą przeglądarkową, co nie przeszkadza jej oferować atrakcyjną trójwymiarową grafikę. Jagex opracowało własny silnik, który zapewnia jakość wizualną porównywalną z produkcjami pudełkowymi. Gra oparta jest na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: tysiące  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Gry podobne do Transformers Universe

Wymagania wiekowe Transformers Universe

odpowiednia dla każdego wieku

Transformers Universe zakończy żywot 31 stycznia 2015 roku
Transformers Universe zakończy żywot 31 stycznia 2015 roku

wiadomość17 grudnia 2014

Firmy Hasbro oraz Jagex opublikowały ogłoszenie, w którym zapowiedziały zamknięcie Transformers Universe, gry opartej na popularnej serii zabawek oraz filmów. Jak można wyczytać w komunikacie, obie firmy są „rozczarowane” takim końcem swojej MOBA (czy też, jak wolą niektórzy, MOTA), można więc wywnioskować, że tytuł nie spełnił oczekiwań graczy.

Might & Magic: Heroes Online, Panzer General Online, Plemiona 2 i inne najlepsze przeglądarkowe gry września
Might & Magic: Heroes Online, Panzer General Online, Plemiona 2 i inne najlepsze przeglądarkowe gry września

wiadomość8 października 2014

Po przerwie powracamy z cyklicznym przeglądem gier przeglądarkowych. W tekście zapoznacie się z najciekawszymi naszym zdaniem produkcjami, które można odpalić na prawie każdej maszynie.

Transformers Universe - startują otwarte beta testy nowej gry MOBA
Transformers Universe - startują otwarte beta testy nowej gry MOBA

wiadomość4 lipca 2014

Za kilka godzin wystartują otwarte beta testy darmowej gry Transformers Universe autorstwa studia Jagex. Jest to kolejny reprezentant popularnego gatunku MOBA, tym razem oparty na znanej linii zabawek firmy Hasbro.

Transformers Universe - ujawniono pierwszy tryb rozgrywki
Transformers Universe - ujawniono pierwszy tryb rozgrywki

wiadomość1 kwietnia 2014

Twórcy Transformers Universe, firma Jagex, ujawnili pierwszy tryb rozgrywki w swojej nadchodzącej produkcji przeglądarkowej, funkcjonującej w modelu free-to-play.

Wieści ze świata (Transformers Universe, Warlock 2: The Exiled, LEGO) 17/3/14
Wieści ze świata (Transformers Universe, Warlock 2: The Exiled, LEGO) 17/3/14

wiadomość17 marca 2014

Dziś piszemy m.in. o beta testach Transformers Universe, dacie premiery Warlock 2: The Exiled, a także o wynikach sprzedaży gier z serii LEGO. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.