Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneWWW
Okładka Transformers Universe (WWW)
OkładkaTransformers Universe (WWW)

Transformers Universe WWW

Transformers Online

Rozgrywająca się w uniwersum popularnej linii zabawek firmy Hasbro, przeglądarkowa gra bitewna zaliczana do popularnego gatunku MOBA. Za jej powstanie odpowiada studio Jagex, znane głównie za sprawą sieciowego RPG RuneScape.

Strategiczne | MOBA | zagraj za darmo | Transformers | MMO

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Transformers Universe Premiera WWW

anulowana

producent: Jagex Ltd. wydawca: Hasbro Interactive Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Transformers Universe

World of Warcraft

Supreme Commander

Dungeon Keeper World

Transformers Universe to sieciowa gra bitewna należąca do gatunku MOBA i oparta na popularnej linii zabawkowej firmy Hasbro. Za opracowanie tej interaktywnej adaptacji marki odpowiada studio Jegex, które ma na koncie m.in. szalenie popularne MMORPG Runescape.

Gra osadzona jest w uniwersum znanym z serii animowanej Transformers: Prime, a jej akcja toczy się na Ziemi. Wiele elementów fabularnych odwołuje się jednocześnie do wydarzeń, które zostały zaprezentowane w książce Transformers: Exodus. Zarówno serial, jak i powieść prezentują poważniejsze i bardziej dorosłe podejście do marki niż wcześniejsze kreskówki z tego cyklu. Produkcja ma jednocześnie niewiele wspólnego z filmową sagą Michaela Bay’a.

W Transformers Universe gracze kolekcjonują tytułowe roboty, ulepszają ich uzbrojenie i umiejętności oraz toczą za ich pomocą sieciowe bitwy. Jednocześnie, w każdym meczu kierujemy tylko pojedynczą jednostką. Starcia oparte są na typowych zasadach MOBA. Naprzeciwko siebie stają dwie kilkuosobowe drużyny i zadaniem każdej z nich jest pokonanie konkurencyjnej grupy. Wszystkie Transformery posiadają własne unikalne cechy oraz umiejętności i właściwe ich wykorzystanie jest kluczem do zwycięstwa. Jednocześnie mechanika rozgrywki kładzie duży nacisk na grę zespołową i tylko współpracując z kolegami z drużyny można mieć nadzieje na wygranie meczu. Do wyboru są dwie frakcje - Autoboty oraz Decepticony. Co ciekawe, istotną rolę odgrywa tu warstwa fabularna. Każda arena posiada własną historię, a zwycięstwa w bitwach wliczane są poczet frakcji i posuwają do przodu całą opowieść. Sukcesy zapewniają nam również dostęp do punktów, które wydajemy na ulepszanie możliwości bojowych robotów.

Transformers Universe jest grą przeglądarkową, co nie przeszkadza jej oferować atrakcyjną trójwymiarową grafikę. Jagex opracowało własny silnik, który zapewnia jakość wizualną porównywalną z produkcjami pudełkowymi. Gra oparta jest na modelu darmowym z mikropłatnościami.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: tysiące  

Oczekiwania czytelników: 8.8 / 10 na podstawie 92 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Transformers Universe: Odpowiednia dla każdego wieku.