Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lutego 2014, 18:24

autor: Góral

Transformers Universe - gra typu MOTA zadebiutuje latem bieżącego roku

Studio Jagex ujawniło, że szykowana od kilku lat gra MOTA (Massively Online Tactical Action) Transformers Universe ukaże się latem bieżącego roku na komputerach PC. Przy okazji podzielono się kilkoma informacjami i zaprezentowano nowy zwiastun.

Studio Jagex, znane z gry RuneScape, poinformowało, że zapowiedziane kilka lat temu MMO Transformers Universe ukaże się latem bieżącego roku na komputerach PC. Przy okazji zaprezentowano nowy zwiastun tytułu, zachęcający do zapisywania się do zamkniętych testów produkcji określanej przez twórców jako MOTA (Massively Online Tactical Action). Jeżeli chcecie załapać się do zabawy, to koniecznie zarejestrujcie się w tym miejscu i spokojnie czekajcie na wejściówkę. Niestety nie ujawniono, kiedy rozpocznie się beta, ale podzielono się za to garścią nowych informacji dotyczących tego niecodziennego projektu, który pierwotnie planowany był jako gra MMORPG, jednak pod koniec 2012 roku zapowiedziano, że będzie to MOBA.

Koniec końców wyszło na to, że nie będzie to ani jedno, ani drugie, tylko MOTA. Deweloperzy opisują swój tytuł w następujący sposób:

„Jako dowódca nowej drużyny botów będziesz ją utrzymywał. rekrutował kolejnych żołnierzy i walczył z innymi unikalną kolekcją wojowników Transformers (…) rozgrywka oferuje szybkie, taktyczne bitwy zarówno dla wymagających graczy, jak i dla casuali oraz entuzjastów Transformerów.”

Gra ma być podobna do produkcji z gatunku MOBA, ale jednak do miana klona Doty 2 czy też League of Legends będzie jej daleko. Twórcy oddadzą do dyspozycji dwie frakcje – Autobotów i Decepticonów. W związku z tym, w zależności od strony za którą się opowiemy, otrzymamy odmienne uzbrojenie i umiejętności.

Ciężko obecnie wyrokować cokolwiek na temat Transformers Universe. By wyrobić sobie jakieś zdanie musimy poczekać na kolejne informacje (wkrótce mamy poznać ciekawostki dotyczące planowanych trybów gry) i zapis rozgrywki.

W Transformers Universe pokierujemy przedstawicielami Autobotów i Decepticonów. - Transformers Universe - gra typu MOTA zadebiutuje latem bieżącego roku - wiadomość - 2014-02-08
W Transformers Universe pokierujemy przedstawicielami Autobotów i Decepticonów.

Transformers Universe - gra typu MOTA zadebiutuje latem bieżącego roku - ilustracja #2Transformers to popularna marka stworzona przez firmy Takara Tomy i Hasbro, która zadebiutowała na rynku w 1984 roku jako linia zabawek. Obecnie w sklepach można kupić gry wideo, ubrania, figurki i nie tylko.

W ostatnich latach wielki sukces odniosła seria filmów w reżyserii Michaela Baya. Pierwsza odsłona tego cyklu ukazała się w 2007 roku. Dwa lata później w kinach całego świata rozpoczęto emisję Transformers: Zemsta upadłych, a w 2011 Transformers 3. Cykl zarobił ponad 2,6 mld dolarów, a w tym roku ukaże się jego kolejna odsłona - Transformers: Wiek zagłady.