Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Transformers Online (PC)
OkładkaTransformers Online (PC)

Transformers Online PC

Sieciowa strzelanina osadzona w realiach fikcyjnego uniwersum, w którym walczą ze sobą dwie frakcje Transformerów - Autoboty i Deceptikony. Mechanika rozgrywki inspirowana jest popularną grą Overwatch.

Akcji | FPP | zagraj za darmo | FPS | mechy i roboty | Transformers | strzelanki

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Transformers Online Premiera PC

anulowana

producent: Tencent wydawca: Tencent Strona oficjalna

inny językinny język

Gry podobne do Transformers Online

Team Fortress 2

Overwatch

DC Universe Online

Transformers Online jest strzelanką sieciową w modelu free-to-play przygotowaną przez firmę Tencent. Gra oparta jest na licencji popularnej marki Hasbro, która od 10 lat podbija kina, a starszym graczom może być znana także z komiksów, filmów animowanych oraz zabawek, od których wszystko się zaczęło. Produkcja pozwala na dynamiczne starcia w trybie wieloosobowym, w których gracze mogą pokierować jedną z wielu znanych z filmów, bajek i komiksów postaci, takich jak Optimus Prime, Megatron czy Bumblebee.

Fabuła

Akcja Transformers Online na platformie PC rozgrywa się w fikcyjnym uniwersum, w którym eony temu doszło do wojny pomiędzy dwiema frakcjami Transformerów – gigantycznych inteligentnych robotów, które potrafią w mgnieniu oka zmieniać swój kształt. W wyniku konfliktu zniszczeniu uległ Cybertron – planeta będąca domem dla tych istot. Zarówno dobre Autoboty, jak i złe Deceptikony zmuszone były szukać schronienia w innym zakątku wszechświata – padło oczywiście na Ziemię, na którą wraz z robotami przeniósł się także ich konflikt.

Mechanika

Transformers Online jest strzelanką sieciową, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Rozgrywka w omawianym tytule jest podobna do tej w głośnym hicie firmy Blizzard Entertainment: grze Overwatch. Oznacza to, że mamy możliwość kierowania wieloma odmiennymi bohaterami, z których każdy pełni na polu bitwy nieco inną rolę i posiada unikalne uzbrojenie, cechy oraz umiejętności. Dla przykładu, dobrze znany z filmów Bumblebee jest zabójcą, Ratchet wspiera drużynę jako medyk zaś Bluestreak eliminuje przeciwników z dużej odległości niczym snajper. Celem zabawy jest wyeliminowanie przeciwnej drużyny albo też zrealizowanie konkretnego zadania – na przykład odeskortowanie specjalnego pojazdu w dane miejsce na sporych rozmiarów mapie. Starcia są bardzo dynamiczne i emocjonujące.

Firma Tencent wprowadziła jednak do znanej z Overwatcha formuły pewne urozmaicenie: jak przystało na Transformery, kierowane przez nas roboty mogą zmieniać kształt. Niektóre potrafią przyjąć postać szybkiego samochodu sportowego, inne ciężarówki, jeepa lub potężnego czołgu. Dzięki temu każdy z bohaterów ma swego rodzaju drugie dno, które trzeba brać pod uwagę, wybierając postać do danej potyczki. Pewną nowinkę stanowi także walka wręcz z wykorzystaniem różnego rodzaju broni białej – gra oferuje nawet specjalny tryb, w którym gracze mogą walczyć wyłącznie w ten sposób.

Kwestie techniczne

Transformers Online na PC bazuje na silniku Unreal Engine 4, który znany jest z zapewniania wysokiej jakości oprawy graficznej. Wygląd zarówno lokacji, jak i bohaterów cechuje charakterystyczna, nieco komiksowa stylistyka, która dobrze oddaje ducha materiału źródłowego.

Pozostałe informacje

Transformers Online jest tytułem free-to-play, co oznacza, że występują tu opcjonalne mikropłatności.

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.3 / 10 na podstawie 12 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Transformers Online: 12+

Transformers Online Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-3740 2.7 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GT 630 lub lepsza
  • Windows 7/10
  • Zalecane:
  • Intel Core i7-4790 4.0 GHz
  • 16 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza
  • Windows 7/10