Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Transformers (PS2)

Transformers PS2

Roboty Transformers – potrafiące zmieniać się z różne pojazdy – powracają z zaświatów! I to powracają w wielkim stylu – w bardzo dobrej strzelaninie TPP!

Akcji | TPP | filmy | Transformers | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Transformers (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

7maja2004

18listopada2005

pudełko PL

„Transformers” jest wymagającą strzelaniną, w której rozgrywka ukazana jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP), a bohaterami są dwie grupy robotów potrafiących transformować się w różnego rodzaju pojazdy. Za grę odpowiada Melbourne House – wewnętrzny oddział firmy Atari.

Na Cybertronie trwa wielki konflikt o kontrolę nad Mini-Conami, maleńkimi robotami, które w momencie połączenia ze swymi większymi braćmi dodają im olbrzymiej mocy. Wcielając się w Autoboty próbujemy udaremnić Decepticonom przejęcie kilkunastu Mini-Conów, które przez przypadek trafiły na Ziemię. Do wyboru pozostawiono nam trzy znacznie różniące się Autoboty – Optimusa Prime, Hot Shota i Red Alerta. Przed każdą misją mamy możliwość zmiany robota, dzięki czemu rozgrywka nabiera taktycznego charakteru. Podczas wyścigu o Mini-Cony odwiedzimy m.in. amazońską dżunglę, pokrytą lodem Arktykę i przeróżne bazy wojskowe. Przedzierając się przez szeregi wroga możemy przemienić nasze roboty w ich mobilne alter ego, co przydaje się zwykle w gorętszych momentach, gdy kieruje się na nas kilkunastu uzbrojonych po zęby Decepticonów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 200 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Transformers

Klasyfikacja PEGI Transformers

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.