Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2012, 15:30

autor: Sarge

Transformers: Fall of Cybertron na PC - lepsza grafika, Steamworks i zoptymalizowane sterowanie

Posiadacze pecetów czekający na grę Transformers: Fall of Cybertron mogą liczyć na wsparcie dla narzędzi Steamworks, zoptymalizowane sterowanie i lepszą grafikę od wersji konsolowych. Twórcy chcą, aby komputerowa edycja nie była prostym portem z PlayStation 3 oraz Xboksa 360.

Pecetowa wersja gry Transformers: Fall of Cybertron otrzyma wsparcie dla narzędzi Steamworks, poprawioną oprawę graficzną oraz sterowanie dostosowane do klawiatury i myszki. Takie informacje pojawiły się w zapowiedzi autorstwa serwisu Gamespy.

Zespół deweloperski High Moon Studios chce uczynić wszystko, aby komputerowa edycja nie była tylko prostym portem z konsol. Jednym z czynników odróżniających te wersje będzie obsługa narzędzi Steamworks na PC. Dla graczy oznacza to m.in. obecność usługi Steam Cloud (zapisywanie stanów gry na zewnętrznych serwerach), osiągnięć do odblokowania, automatycznych aktualizacji, czy pakietu opcji społecznościowych. Z drugiej strony, konieczne będzie posiadanie konta na Steamie i związane z tym zabezpieczenia DRM.

Transformers: Fall of Cybertron na PC - lepsza grafika, Steamworks i zoptymalizowane sterowanie - ilustracja #1
Pecetowa wersja nie będzie prostym portem z konsol

Transformers: Fall of Cybertron na PC otrzyma także poprawioną oprawę graficzną w stosunku do wersji konsolowych. Oznacza to m.in. lepsze tekstury i usprawniony system cieniowania. Niestety, nie wspomniano nic o wsparciu dla bibliotek DirectX 11. Zabraknie również edytora map i oficjalnych narzędzi moderskich.

Dla wielu osób najważniejszym atutem edycji pecetowej może być całkowite zoptymalizowanie sterowania z myślą o myszce i klawiaturze. Prawdopodobnie dostaniemy więc nieco odmieniony interfejs korzystający ze skrótów klawiszowych. Sterowanie będzie można dowolnie zmodyfikować na swoje potrzeby. Miłośnicy konsolowych rozwiązań bez problemów podłączą do komputera osobistego także pada.

Transformers: Fall of Cybertron zadebiutuje na europejskim rynku 24 sierpnia bieżącego roku na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Wersja pecetowa została potwierdzona stosunkowo niedawno – tym bardziej cieszą więc dzisiejsze informacje na jej temat.