Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2012, 14:15

autor: Sarge

Pierwszy screen z gry Wasteland 2

W sieci pojawił się pierwszy screen z gry Wasteland 2 od studia inXile Entertainment. Jest to jedna z produkcji ufundowanych za pośrednictwem serwisu Kickstarter. Jej premiera odbędzie się najwcześniej w 2013 roku.

Brian Fargo ze studia inXile Entertainment opublikował pierwszy screen z gry Wasteland 2. W kwietniu bieżącego roku produkcja została sfinansowana za pośrednictwem serwisu Kickstarter.

Ujawnione zdjęcie to jednocześnie pierwsza okazja do ocenienia oprawy graficznej nadchodzącego tytułu. Od pewnego czasu wiadomo, że Wasteland 2 wykorzystuje silnik Unity, który do niedawna był kojarzony przede wszystkim z grami przeglądarkowymi. Wasteland 2 nie będzie jednak taką produkcją i zaoferuje trójwymiarowy świat widziany z kamery umieszczonej w rzucie izometrycznym.

Pierwszy screen z gry Wasteland 2 - ilustracja #1
Wasteland 2 wykorzystuje silnik Unity

Zbiórka pieniędzy sprzed kilku miesięcy na stworzenie Wasteland 2 okazała się dużym sukcesem. Twórcom udało się zgromadzić ponad 3 miliony dolarów (2 933 197 dolarów w serwisie Kickstarter i około 100 tysięcy dolarów przy użyciu PayPala). Tymczasem do sfinalizowania produkcji twórcy potrzebowali „jedynie” 900 tysięcy dolarów.

Wasteland 2 to kontynuacja postapokaliptycznej gry RPG z 1988 roku. Na temat drugiej odsłony nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów. Wiadomo tylko, że produkcja będzie zawierać sporą dawkę przemocy, gracze stworzą swoją drużynę od podstaw, a akcję będą obserwować z izometrycznego punktu widzenia. Tytuł ukaże się na PC najwcześniej w 2013 roku i będzie dostępny m.in. w polskiej wersji językowej.