Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 lipca 2012, 11:55

autor: Sarge

Sierpniowe targi gamescom bez prezentacji gry Grand Theft Auto V

Wszystko wskazuje na to, że targi gamescom będą kolejną ważną imprezą tego roku, na której nie zostanie zaprezentowana długo oczekiwana gra Grand Theft Auto V. Impreza odbędzie się w Kolonii w dniach 15-19 sierpnia.

Franko Fischer (menedżer komunikacji targów gamescom) powiedział w wywiadzie dla serwisu CVG, że gra Grand Theft Auto V nie zostanie pokazana na sierpniowej imprezie. Plotki na ten temat pojawiły się po zaprezentowaniu Grand Theft Auto V w oficjalnym zwiastunie gamescom 2012.

„Firma Rockstar Games nie jest i nigdy nie pojawiła się w harmonogramie gamescom 2012” – Fischer wyjaśnia, że obecność fragmentu gry w oficjalnym zwiastunie targów było zwykłym „błędem”. Rozmówca przeprasza za zamieszanie, jakie zostało w ten sposób wywołane. Jego wypowiedź wydaje się jednak ostatecznie przekreślać szanse na to, że w przyszłym miesiącu zobaczymy jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji ostatnich lat.

Sierpniowe targi gamescom bez prezentacji gry Grand Theft Auto V - ilustracja #1
W GTA V przeniesiemy się do słonecznego miasta Los Santos

Fischer po chwili jednak dodał: „Chociaż Grand Theft Auto V nie pojawi się na imprezie to myślę, że po raz kolejny będziemy mieli najbardziej spektakularne premiery, jeśli chodzi o pierwsze prezentacje na targach”. Jeśli nie są to tylko zwykłe przechwałki i reklamowanie nadchodzącego wydarzenia to gamescom nie będzie stanowić tylko powtórki tego, co zobaczyliśmy na E3 w Los Angeles.

Wciąż nie jest znana choćby przybliżona data premiery Grand Theft Auto V. Swego czasu krążyły plotki na temat października bieżącego roku, ale jest to chyba nierealne, biorąc pod uwagę znikomą liczbę informacji dotyczących tego tytułu. Ostatnio wprawdzie udostępniono dwa nowe screeny, a firma Rockstar Games odpowiedziała na parę pytań dotyczących tej produkcji, ale ciągle brakuje konkretów.

Grand Theft Auto V to kolejna odsłona jednej z najbardziej popularnych serii gier wideo na świecie. Na razie została zapowiedziana wyłącznie na PlayStation 3 oraz Xboksa 360 – można więc spodziewać się, że najpierw ukaże się na tych platformach sprzętowych. Jest jednak całkiem prawdopodobne, że w późniejszym terminie zadebiutuje także pecetowa wersja.