Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 kwietnia 2012, 15:39

autor: Szymon "Hed" Liebert

Wasteland 2 ufundowany – Brian Fargo ma ponad 3 miliony na stworzenie wymarzonej gry

Brian Fargo otrzymał ponad 3 miliony dolarów od graczy na stworzenie gry Wasteland 2. Kickstarterowa zbiórka pieniędzy na postapokaliptyczną produkcję RPG zakończyła się ogromnym sukcesem.

Wasteland 2 ufundowany – Brian Fargo ma ponad 3 miliony na stworzenie wymarzonej gry - ilustracja #1

Zbiórka pieniędzy na grę Wasteland 2, którą zainicjował Brian Fargo ze studia inXile Entertainment, zakończyła się sukcesem. Akcja przeprowadzana za pośrednictwem serwisu Kickstarter cieszyła się ogromnym powodzeniem – gracze przekazali deweloperowi w sumie ponad 3 miliony dolarów (2 933 197 dolarów na samej stronie i około 100 tysięcy dolarów przy użyciu PayPala). Warto przypomnieć, że Fargo potrzebował „tylko” 900 tysięcy dolarów.

Wasteland 2 został pomyślnie sfinansowany już miesiąc temu w zaledwie kilkadziesiąt godzin po pojawieniu się na Kickstarterze. Czekaliśmy jednak na to, ile w sumie pieniędzy Brian Fargo otrzyma od graczy. Trzy miliony dolarów, przekazane przez ponad 61 tysięcy osób, to naprawdę pokaźna suma. Dzięki osiągnięciu takiego pułapu produkcja najprawdopodobniej wzbogaci się o obiecane narzędzia edycyjne, dzięki którym będzie można wpływać na jej zawartość.

Wasteland 2 ufundowany – Brian Fargo ma ponad 3 miliony na stworzenie wymarzonej gry - ilustracja #2

Fundusze wkrótce trafią na konto inXile Entertainment i twórcy będą mogli zabrać się do pracy nad samą grą. Przypomnijmy, że w jej produkcji pomoże studio Obsidian Entertainment, na czele którego stoi Chris Avellone (znany między innymi z Fallout 2). Fargo zebrał paru innych weteranów: Alana Pavlisha i Mike’a Stackpole’a (twórców pierwszego Wasteland), czy chociażby Marka Morgana (autor muzyki do dwóch pierwszych odsłon serii Fallout).

Wasteland 2 ma przypomnieć nam czym są prawdziwie otwarte i rozbudowane produkcje RPG. Fargo zabierze swoich fanów w podróż do mrocznego, szorstkiego uniwersum postapokaliptycznego i da ogromną swobodę działania. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, produkcja zostanie wydana w 2013 roku (także w polskiej wersji językowej).

  1. Oficjalna strona Wasteland 2