Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2012, 11:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wasteland 2 ukaże się w polskiej wersji językowej. Premiera w październiku 2013 roku

Na łamach serwisu Kickstarter ujawniono kolejne informacje dotyczące gry Wasteland 2. Dowiedzieliśmy się, że produkcja studia InXile Entertainment zadebiutuje w październiku 2013 roku i będzie dostępna m.in. w polskiej wersji językowej.

Wczoraj, za pośrednictwem serwisu Kickstarter, twórcy gry Wasteland 2 zebrali zakładaną kwotę 900 tysięcy dolarów potrzebną do sfinalizowania produkcji tytułu. W związku z tym deweloper mógł z pełną odpowiedzialnością podać orientacyjny termin premiery swojego nadchodzącego dzieła. Jego zdaniem, Wasteland 2 zadebiutuje w październiku 2013 roku.

Wasteland 2 ukaże się w polskiej wersji językowej. Premiera w październiku 2013 roku - ilustracja #1

Na stronie projektu w serwisie Kickstarter pojawiła się również informacja, że deweloper będzie współpracować ze społecznością fanów, która zajmie się lokalizacją gry. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, że będzie ona dostępna m.in. w polskiej wersji językowej. Oprócz tego planowane są tłumaczenia na język francuski, niemiecki, włoski, hiszpański oraz rosyjski.

Do tej pory ze zbiórki pieniędzy na produkcję Wasteland 2 uzyskano ponad 1,1 mln dolarów. Chociaż założony przez twórców próg 900 tysięcy dolarów został już osiągnięty, to chętni nadal mogą wesprzeć projekt, wpłacając dowolną kwotę. Deweloper obiecuje przeznaczyć nadwyżkę pieniędzy na rozbudowanie gry, a także wydanie jej na inne platformy sprzętowe. Jeśli gracze uzbierają 1,5 mln dolarów, to stworzone zostaną wersje na Linuxa i Maca.

Wasteland 2 to kontynuacja postapokaliptycznej gry RPG z 1988 roku. Na temat drugiej odsłony nie znamy jeszcze zbyt wielu szczegółów. Wiadomo tylko, że produkcja będzie zawierać sporą dawkę przemocy, gracze stworzą swoją drużynę od podstaw, a akcję będą obserwować prawdopodobnie z izometrycznego punktu widzenia.