Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2012, 10:53

autor: Muninn

Pierwsze screeny i najnowszy trailer LEGO Batman 2: DC Super Heroes

Opublikowane zostały pierwsze screeny i trailer najnowszej gry ze studia Traveller’s Tales: LEGO Batman 2: DC Super Heroes. W czasie zabawy przyjdzie graczom zwiedzać otwarty świat, wcielając się przy tym w różnych superbohaterów z uniwersum DC.

W Internecie pojawiły się nowe screeny i pierwszy trailer tworzonego przez studio Traveller’s Tales tytułu LEGO Batman 2: DC Super Heroes. Gra pojawi się w tym roku (w lecie) i przeznaczona zostanie na następujące platformy sprzętowe: PC, PlayStation 3, Xbox 360, Wii, 3DS, Nintendo DS i PlayStation Vita.

Pierwsze screeny i najnowszy trailer LEGO Batman 2: DC Super Heroes - ilustracja #1

W przeciwieństwie do poprzednich tytułów z serii LEGO, najnowsza produkcja Traveller’s Tales nie będzie podzielona na etapy, lecz do dyspozycji graczy oddany zostanie otwarty świat. Gotham City będziemy mogli zwiedzać bez skrępowania, poruszając się na własnych nogach lub za sterami jednego z pojazdów tytułowego bohatera. Przewidziana została także możliwość przemieszczania się po mieście używając umiejętności latania (jeżeli wcielimy się w Supermana).

W LEGO Batman 2 dostępnych będzie wiele grywalnych postaci, należących m.in. do zespołu Justice League. Na razie wiadomo, że na pewno pojawią się, oczywiście, Batman i Robin, a także Superman, Green Lantern i Wonder Woman. Każda postać wyposażona zostanie w unikatowe moce, dzięki którym będzie mogła pokonywać stojące na drodze przeszkody i tym samym doprowadzić do wsadzenia złoczyńców za kratki.

Pierwsze screeny i najnowszy trailer LEGO Batman 2: DC Super Heroes - ilustracja #2

Studio Traveller’s Tales znane jest przede wszystkim z wykorzystujących licencję duńskiej firmy LEGO gier, takich jak LEGO Piraci z Karaibów czy LEGO Indiana Jones: The Original Adventures. Oprócz nich zespół często tworzy produkcje oparte na filmach. W swoim dorobku ma takie tytuły jak Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa czy Transformers: The Game. LEGO Batman 2 jest zatem tworzony przez firmę posiadającą spore doświadczenie zarówno w branży gier, jak i w kreowaniu wirtualnych światów z klocków duńskiego producenta.