Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2013, 12:00

autor: Marcin "Sarge" Skierski

South Park: The Stick of Truth w rękach Ubisoftu. Premiera w tym roku

Firma Ubisoft zapewniła, że wykupienie przez nią praw do gry South Park: The Stick of Truth nie zmienia faktu, że produkcja studia Obsidian Entertainment nadal ma ukazać się w tym roku. Inna sprawa, że do tej pory mówiło się o maju, a teraz francuski wydawca nie jest już tak konkretny.

Firma Ubisoft potwierdziła wykupienie studia THQ Montreal oraz gry South Park: The Stick of Truth, o czym informowaliśmy rano. Francuski wydawca zapewnił przy okazji, że produkcja na podstawie niezwykle popularnej kreskówki ukaże się jeszcze w tym roku.

Ostatnie doniesienia na temat premiery South Park: The Stick of Truth mówiły o tym, że gra zadebiutuje na rynku w maju bieżącego roku. Firma Ubisoft nie była tak precyzyjna, jeśli chodzi o podanie terminu ukazania się tego tytułu. Pojawia się więc obawa, że dzieło studia Obsidian Entertainment może zostać po raz kolejny opóźnione o kilka miesięcy. Miejmy nadzieję, że tak się nie stanie, ale musimy czekać na dokładne informacje od nowego wydawcy.

Mimo wszystko wciąż możemy mieć pewne wątpliwości co do przyszłości South Park: The Stick of Truth. Będąca właścicielem całej marki firma South Park Digital Studios złożyła bowiem do sądu wniosek o wstrzymanie transferu praw, dopóki sama nie osiągnie porozumienia z przedstawicielami Ubisoftu. Chodzi bowiem o zaległe zobowiązania wobec South Park Digital Studios i zapewnienie gwarancji całemu projektowi.

Wczoraj zakończyła się aukcja aktywów koncernu THQ, który w zeszłym roku ogłosił bankructwo. Wśród kupujących znalazła się firma Ubisoft. Francuski wydawca poza przejęciem gry South Park: The Stick of Truth wykupił także studio THQ Montreal wraz z prawami do dwóch tajemniczych produkcji o kodowych nazwach 1666 oraz Underdog.

South Park: The Game będzie grą RPG na podstawie znanego serialu animowanego, która ukaże się na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Sami stworzymy sobie własnego bohatera, wybierając spośród pięciu różnych klas. W czasie zabawy zwiedzimy kolejne miasteczka, porozmawiamy z innymi postaciami i wypełnimy różnorodne zadania. Nie zabraknie walk z przeciwnikami, które zostaną przedstawione w systemie turowym.