Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2014, 12:50

autor: Adrian Werner

The Amazing Spider-Man 2 zadebiutował w Stanach Zjednoczonych

W Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafił The Amazing Spider-Man 2, czyli przygodowa gra akcji ze słynnych superbohaterem wydawnictwa Marvel w roli głównej. Na polską premierę poczekamy do 9 maja.

Spider-Man rozpoczął podbój rynku amerykańskiego. - The Amazing Spider-Man 2 zadebiutował w Stanach Zjednoczonych - wiadomość - 2014-04-30
Spider-Man rozpoczął podbój rynku amerykańskiego.

Nadszedł wreszcie dzień, na który amerykańscy fani Człowieka-Pająka czekali od dawna. Na półki sklepów w Stanach Zjednoczonych zawitał The Amazing Spider-Man 2, czyli przygodowa gra akcji luźno oparta na motywach tegorocznej kinowej adaptacji tej komiksowej marki. Tytuł dostępny jest w wersjach na pecety oraz konsole Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation 4, Wii U, 3DS oraz Xbox One. W przypadku ostatniego z tych urządzeń można obecnie kupić wyłącznie wersję cyfrową, a wydanie pudełkowe ukaże się w późniejszym terminie. Warto przypomnieć, że w Polsce gra zadebiutuje 9 maja tego roku i niestety będzie dostępna jedynie w języku angielskim na wszystkich platformach sprzętowych.

Produkcja stanowi kontynuację gry The Amazing Spider-Man z 2012 roku. Autorzy korzystali z filmowej licencji, ale ich dzieło nie jest bezpośrednią adaptacją kinowego filmu z Andrew Garfieldem w roli głównej. Zamiast tego deweloperzy zaczerpnęli z niego tylko niektóre wątki, ale także sporo rzeczy pozmieniali i wprowadzili wiele własnych elementów.

The Amazing Spider-Man 2 to przygodowa gra akcji z dużym otwartym światem, który możemy swobodnie eksplorować za pomocą pajęczyn. Twórcy chwalą się, że spędzili masę czasu na ulepszeniu mechaniki podróżowania po mieście, dzięki czemu podczas zabawy mamy poczuć się jak prawdziwy superbohater. Spore zmiany czekają także w systemie walki, który został wzmocniony poprzez dodanie pokaźnego zestawu nowych ciosów oraz typów pajęczyn.

Ponadto autorzy wprowadzili system śledzący bohaterskość gracza. Nagradza on łapanie przestępców oraz ratowanie niewinnych i karze za ignorowanie kryminalistów oraz porzucanie ludzi w potrzebie. Dodatkową atrakcją powinny pokazać się znacząco rozbudowane misje, w których kierujemy Peterem Parkerem w stroju cywilnym. Te sekcje są teraz dłuższe oraz ciekawsze i w większości polegają na prowadzeniu dochodzeń odnośnie motywów, jakimi kierują się superłotrzy w grze.

  1. The Amazing Spider-Man 2 – oficjalna strona gry