Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2014, 13:32

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Alien: Isolation ukaże się w Polsce pod tytułem Obcy: Izolacja

Polski dystrybutor gier koncernu Sega, firma Cenega, poinformował, że survival horror Alien: Isolation ukaże się w naszym kraju pod tytułem Obcy: Izolacja. Produkcja zadebiutuje w rodzimej wersji językowej (napisy) 7 października na konsolach PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC.

Firma Cenega poinformowała, że oficjalnie zapowiedziana w styczniu bieżącego roku gra Alien: Isolation trafiła do jej planu wydawniczego. Produkcję będzie można ukończyć w oryginalnej angielskiej wersji lub z włączonymi polskimi naspisami (za lokalizację odpowiada światowy wydawca produkcji – firma Sega) na konsolach PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC. Tytuł zadebiutuje w naszym kraju 7 października jako Obcy: Izolacja. Nie ujawniono żadnych innych szczegółów, ale za to zaprezentowano projekt rodzimej okładki horroru sci-fi tworzonego przez zespół Creative Assembly (twórcy m.in. serii Total War). Grę można zamawiać w ramach pre-orderów u większości wiodących sprzedawców, w tym także w Sklepie Gry-OnLine.

Projekt polskiej okładki gry Obcy: Izolacja.
Projekt polskiej okładki gry Obcy: Izolacja.
Alien: Isolation w skrócie:
  • Gra ukaże się w Polsce pod tytułem Obcy: Izolacja
  • Premiera nastąpi 7 października na konsolach PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC
  • Tytuł dostępny będzie w angielskiej i rodzimej wersji językowej (napisy) na wszystkich platformach sprzętowych

Obcy: Izolacja będzie grą z gatunku survival horror, opartą na kultowej serii filmów science fiction. W produkcji wcielimy się w Amandę Ripley, córkę znanej z kina Ellen Ripley, która pragnie odnaleźć czarną skrzynkę ze statku Nostromo, dzięki czemu być może uda się jej ustalić, co tak naprawdę stało się z jej matką. Wyprawa dość szybko przybierze jednak inny kierunek i bohaterka będzie musiała walczyć o przetrwanie. Akcja gry rozegra się w 15 lat po wydarzeniach znanych z pierwszej części filmu.

Tytuł przede wszystkim stawiać ma na klimat wywołujący nieustanne poczucie zagrożenia. Wpływać na niego będzie szereg elementów, w tym retrofuturystyczna stylistyka o której pisaliśmy kilkanaście dni temu. Obcy: Izolacja jawi się jako naprawdę porządny tytuł osadzony w uniwersum Obcego, co jest o tyle ważne, że ostatnia gra z niebezpiecznymi Ksenomorfami, Aliens: Colonial Marines, zawiodła wielu fanów. Trzymamy kciuki, by nowy projekt odbudował utracone zaufanie.

Alien: Isolation ukaże się w Polsce pod tytułem Obcy: Izolacja - ilustracja #3Za grę Obcy: Izolacja odpowiada ekipa Creative Assembly. Studio zostało założone w 1987 roku, a w 2005 roku wykupiła je firma Sega. Deweloper ma na swoim koncie wiele produkcji, obecnie jest jednak kojarzony niemal wyłącznie z grami strategicznymi z serii Total War, której kolejna odsłona, Total War: Arena, będzie oparta na modelu biznesowym free-to-play.