Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 kwietnia 2014, 13:44

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wieści ze świata (Battlefield 4, Car Mechanic Simulator 2014, Flockers) 30/4/14

Dziś piszemy m.in. o najświeższej aktualizacji do Battlefield 4, darmowym dodatku do Car Mechanic Simulator 2014, dacie premiery Flockers w Steam Early Access oraz nowej marce gier studia Sony Computer Entertainment. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocje Steama

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Consortium. Produkcję studia Interdimensional Games można kupić 40% taniej, tzn. za 11,39 euro (ok. 48 zł) do godziny 19:00 jutro.

Ponadto w ramach Szaleństwa w środku tygodnia na Steamie taniej da się kupić dwie produkcje. Pierwszą jest Prison Architect (wczesny dostęp), którego cenę obniżono o 66% do 7,13 euro (ok. 30 zł). Druga to przygodówka studia Double Fine Productions – Broken Age. Grę przeceniono o 40% na 13,79 euro (ok. 58 zł). Należy pamiętać, że w cenę wliczony jest również jeszcze niedostępny drugi epizod produkcji.

Battlefield 4

Studio DICE poinformowało o starcie funkcji Rent-A-Server, czyli możliwości założenia prywatnego lub publicznego serwera w trybie wieloosobowym gry Battlefield 4. Opcja ta jest dostępna w konsolowych wersjach produkcji, przy czym w wydaniu na Xboksa One musiała zostać tymczasowo wyłączona z powodu problemów technicznych. W odróżnieniu od tradycyjnych serwerów dedykowanych, wynajęcie serwera za pośrednictwem nowej usługi jest płatne (1,49 dolarów za dzień; szczegółowy cennik znajdziecie w tym miejscu)

Ponadto najnowsza aktualizacja do gry usuwa błąd znany jako „Death Shield”, czyli niewidzialną tarczę blokującą pociski, która pojawiała się wokół zabitych wrogów.

Car Mechanic Simulator 2014

Fani Car Mechanic Simulator 2014 mogą już zacząć dłubać przy samochodach z napędem na cztery koła - Wieści ze świata (Battlefield 4, Car Mechanic Simulator 2014, Flockers) 30/4/14 - wiadomość - 2014-04-30
Fani Car Mechanic Simulator 2014 mogą już zacząć dłubać przy samochodach z napędem na cztery koła

Wszyscy posiadacze Car Mechanic Simulator 2014 mogą za darmo pobrać dodatek 4X4 Expansion Pack na Steamie. Zgodnie z tytułem, pozwala on wziąć się za naprawę pojazdów o napędzie czterokołowym. Niesie to ze sobą nieco odmienne wyzwania od tych, które domorośli mechanicy znają z podstawowej wersji gry polskiego studia Red Dot Games. Nowym typem aut da się również pojeździć w trybie gry dowolnej.

DuckTales Remastered

W serwisach Amazon MP3 Store, iTunes oraz Spotify udostępniono soundtrack z gry DuckTales Remastered. Ścieżkę dźwiękową do odnowionej wersji hitu z 1989 roku skomponował Jake Kaufman, autor muzyki do wielu gier (m.in. Red Faction: Guerrilla, TMNT). Złożony z 47 utworów album można nabyć w cenie 9,49 dolarów (ok. 29 zł) w sklepie Amazon lub 11,99 dolarów (ok. 36 zł) w iTunes.

Flockers

Owce z Wormsów doczekają się własnej gry - Wieści ze świata (Battlefield 4, Car Mechanic Simulator 2014, Flockers) 30/4/14 - wiadomość - 2014-04-30
Owce z Wormsów doczekają się własnej gry

W przyszłym tygodniu gra logiczna Flockers trafi do Steam Early Access. Nową produkcję studia Team 17, znanego szerzej jako twórcy serii Worms i Lemmings, będzie się dało nabyć w formie płatnej alfy od 6 maja. Osoby, które kupią grę we wczesnym dostępie, mogą liczyć na nieco niższą cenę oraz bonusy w postaci ścieżki dźwiękowej i galerii grafik koncepcyjnych.

Nintendo

Firma Nintendo nie planuje tradycyjnej konferencji prasowej podczas targów E3 2014. Podobnie jak przed rokiem, japoński producent wyemituje specjalny program wideo Nintendo Digital Event, który omówi najważniejsze okołogrowe nowinki od Nintendo. Audycję na żywo będzie można obejrzeć online 10 czerwca o godzinie 18:00 czasu polskiego.

Steam Greenlight

Firma Valve ujawniła kolejnych 75 gier i programów, które uzyskały „zielone światło” w ramach programu Steam Greenlight, dzięki czemu w przyszłości powinny pojawić się w ofercie Steama. Pełną ich listę znajdziecie w tym miejscu.

Sony Computer Entertainment

Amerykański oddział studia Sony Computer Entertainment zgłosił rejestrację znaku towarowego Bloodborne, należącego do kategorii gry wideo. Na razie jednak nie ma żadnych informacji na temat owej produkcji. Być może dowiemy się więcej na tegorocznym E3 (10-12 czerwca).

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

  1. Nekro
  2. Outlast: Whistleblower
  3. Adam's Venture Chronicles
  4. ArcheBlade
  5. Duelyst
  6. Cabela's Big Game Hunter: Pro Hunts
  7. State of Decay: Lifeline

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

  1. Wolfenstein: The New Order taktyka kontra rozwałka - gameplay (PL)
  2. DriveClub trailer #3
  3. Destiny The Devil's Lair - gameplay