Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2014, 19:25

autor: Tomasz "Sting" Chmielik

Alien: Isolation – pierwszy zwiastun, gameplay i nowe screeny

Sega udostępniła pierwszy zwiastun filmowy, gameplay i kilka nowych screenów z Alien: Isolation – nowego horroru od The Creative Assembly osadzonego w uniwersum Obcego.

Alien: Isolation – pierwszy zwiastun, gameplay i nowe screeny - ilustracja #1

Sega, wydawca Alien: Isolation, udostępniła pierwszy zwiastun filmowy, gameplay i kilka nowych screenów z nadchodzącego horroru studia The Creative Assembly. Skupiają się one głównie na postaci Amandy Ripley oraz jej nemezis – ksenomorfie. Tłem dla ich zmagań są zaś klaustrofobiczne i pełne dziwacznego uroku pomieszczenia oraz korytarze stacji kosmicznej.

W wywiadzie zamieszczonym w serwisie VG247 John McKellan, jeden z twórców gry, stwierdził, że w Alien: Isolation zostanie zaimplementowany mechanizm nagród i ryzyka w odniesieniu do eksplorowania stacji w poszukiwaniu przydatnego ekwipunku. Gracze będą mogli więc szacować ryzyko i próbować przejść grę na wiele różnych sposobów, pomijając przeszukiwanie niektórych pomieszczeń i skupiając się na innych.

Kierownik kreatywny produkcji Al Hope, stwierdził zaś dobitnie, że podczas zabawy w Alien: Isolation gracze zawsze będą słabsi od ksenomorfa. Sprawi to, że nigdy nie będą mogli czuć się zbyt pewni siebie. Z tego powodu nowej produkcji The Creative Assembly będzie znacznie bliżej do Obcego – ósmego pasażera Nostromo Ridley’a Scotta niż Obcego – decydujące starcie Jamesa Camerona.

W Alien: Isolation zmierzymy się tylko z jednym ksenomorfem.

Amanda Ripley, główna bohaterka.

Obcy na horyzoncie to znak, że należy uciekać.

Za biurkiem nikt nie usłyszy twojego krzyku.

Jedna z postaci niezależnych.