Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2014, 20:25

autor: Draug

Ujawniono Evolve – nowego multiplayerowego FPS-a kooperacyjnego od twórców Left 4 Dead

Ujawniono grę Evolve, stawiający na kooperację multiplayerowy shooter od studia Turtle Rock, czyli twórców Left 4 Dead. Nowy tytuł będzie koncentrował się na walce czterech kosmicznych łowców z potężnym obcym, który potrafi zmieniać swoją postać. Evolve powstaje przy użyciu technologii CryEngine i ukaże się jesienią na pecetach oraz konsolach nowej generacji.

Evolve to nowy multiplayerowy FPS od twórców Left 4 Dead. - Ujawniono Evolve – nowego multiplayerowego FPS-a kooperacyjnego od twórców Left 4 Dead - wiadomość - 2014-01-07
Evolve to nowy multiplayerowy FPS od twórców Left 4 Dead.
Evolve w skrócie:
  • Producent: Turtle Rock Studios (twórcy Left 4 Dead)
  • Gatunek: kooperacyjny sieciowy FPS
  • Realia: science-fiction – 4-osobowa drużyna poluje na potężnego obcego (też sterowanego przez gracza)
  • Technologia: CryEngine
  • Termin premiery: jesień 2014
  • Platformy sprzętowe: PC, Xbox One, PlayStation 4

Outrise nie jest jedyną multiplayerową strzelanką na kanwie Left 4 Dead, którą dzisiaj zapowiadamy. Drugi tytuł to Evolve, o tyle bliższy wspomnianemu FPS-owi, że tworzony przez ten sam zespół deweloperski, Turtle Rock Studios. Ponownie będziemy mieli do czynienia z produkcją stawiającą na kooperację, w której czteroosobowa drużyna graczy zmierzy się z potwornym niebezpieczeństwem. Na tym jednak podobieństwa w zasadzie się kończą.

Tym razem trafimy bowiem w realia science-fiction, a uczestnicy zabawy będą nie ofiarami, lecz łowcami, z których każdy otrzyma własną specjalizację oraz indywidualne wyposażenie i umiejętności. Obiektem polowania stanie się zaś niebezpieczna obca kreatura, potrafiąca przekształcać się w zastraszającym tempie, nabierając wielkości, siły i nowych zabójczych zdolności wraz z przebiegiem rozgrywki. Co jednak najciekawsze, nie będzie ona kierowana przez sztuczną inteligencję, lecz przez innego gracza.

Gra powstaje przy wykorzystaniu technologii CryEngine. Tak jak w przypadku Left 4 Dead, twórcy stawiają na zaoferowanie użytkownikom unikalnych i urozmaiconych doznań, które przełożą się na wysoką grywalność tytułu i nie pozwolą oderwać się od niego przez jak najdłuższy czas. Premierę Evolve zapowiedziano na jesień 2014 roku. Tytuł ukaże się na pecetach oraz konsolach nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4).

Niestety, to wszystko, co na tę chwilę wiemy o omawianej pozycji. Jednak już wkrótce możemy spodziewać się wysypu informacji, jako że grę ogłoszono głównym tematem najbliższego, lutowego numeru magazynu Game Informer (to właśnie przy okazji jego zapowiedzi doszło do ujawnienia tej produkcji). Zapowiedziano, że Evolve zostanie opisane na 12 stronach, ponadto redaktorzy będą dysponowali screenshotami, materiałami filmowymi nagranymi w siedzibie studia, a także wrażeniami z pierwszych rozgrywek w omawianym tytule

Na koniec pozostaje tylko obejrzeć krótki materiał filmowy – swego rodzaju teaser trailer – który stanowi przedsmak atrakcji przygotowywanych przez ekipę Game Informera (znajdziecie go powyżej). Warto jeszcze wspomnieć, że najbliższy numer magazynu powinien przynieść również sporo nowych wieści na temat gry Alien: Isolation.

Po stworzeniu Left 4 Dead w 2008 roku studio Turtle Rock zawarło mariaż z firmą Valve Software, którego owocem stało się Left 4 Dead 2. Potem deweloper zakończył współpracę, chcąc wrócić do działania na własną rękę. W 2011 roku zapowiedział kolejną grę, współtworzoną z THQ, a po upadku wspomnianej firmy wydawcą nowej produkcji – nazwanej, jak się dziś okazało, Evolve – stało się 2K Games, zainwestowawszy w nią na aukcji aktywów po gigancie 10,8 miliona dolarów.