Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2014, 21:06

autor: Tomasz "Sting" Chmielik

Far Cry: The Wild Expedition kompilacją dotychczasowych odsłon serii

Czternastego lutego na rynku pojawi się Far Cry: The Wild Expedition, czyli kompilacja dotychczasowych odsłon serii. Będzie ona dostępna na komputery osobiste oraz konsole PS3 i Xbox 360.

A mogło być tak pięknie… - Far Cry: The Wild Expedition kompilacją dotychczasowych odsłon serii - wiadomość - 2014-01-07
A mogło być tak pięknie…

Czternastego lutego do sklepów trafi Far Cry: The Wild Expedition, czyli kompilacja dotychczasowych odsłon serii. Informacja ta kładzie kres dotychczasowym spekulacjom o nowym tytule osadzonym w uniwersum Far Cry.

W skład kolekcji wejdą: Far Cry 1,2,3 oraz Far Cry 3: Blood Dragon. Będzie ona dostępna na komputery osobiste oraz konsole PS3 i Xbox 360. Jej cena w Polsce nie jest jeszcze znana. Zakup kompilacji będzie jednak z pewnością bardziej ekonomiczny niż próba upolowania wszystkich gier pojedynczo.

Far Cry: The Wild Expedition kompilacją dotychczasowych odsłon serii - ilustracja #2Gry zawarte w The Wild Expeditions nie są wszystkimi odsłonami Far Cry, jakie się dotychczas ukazały. Brakuje w nim przede wszystkim Far Cry Instincts, okrojonej wersji pierwszej odsłony cyklu, która ukazała się na konsolę Xbox w 2005 roku. W kompilacji tej brak również: Far Cry Instincts: Evolution, sequela zawierającego nową kampanię, Far Cry Instincts: Predator będącego wersją HD dwóch wymieniowych wcześniej pozycji wydaną na Xbox 360 oraz Far Cry Vengeance, czyli remake Evolution wydanym na Wii.

Seria Far Cry zadebiutowała na komputerach osobistych w 2004 roku, a na Xboksa trafiła rok później. Największy sukces odniósł Far Cry 3, który do marca 2013 roku sprzedał się w liczbie sześciu milionów egzemplarzy. W ten sposób Far Cry stało się jedną z najważniejszych marek wydawanych przez Ubisoft.