Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2014, 12:09

autor: Draug

Alien: Isolation – poznaj bliżej retrofuturystyczną stylistykę dzięki nowemu dziennikowi dewelopera

Studio Creative Assembly przygotowało kolejny dziennik dewelopera do gry Alien: Isolation. Tym razem twórcy zajęli się kwestią przeniesienia retrofutustycznej stylistyki science-fiction z filmowego Obcego do ich survival horroru. Zapraszamy do obejrzenia filmu z polskimi napisami.

Choć do premiery gry Alien: Isolation zostało jeszcze bez mała pół roku, studio Creative Assembly nie przestaje przybliżać nam poszczególnych aspektów swojego dzieła. Wczoraj twórcy wzięli na celownik kwestię retrofuturystycznej stylistyki w filmowym Obcym z 1979 roku i oddania jej w nadchodzącej produkcji. Nowy film został zatytułowany „Lo-fi sci-fi” – pierwszy człon tej nazwy, stanowiący skrót od „low fidelity”, ma swoje źródło w branży muzycznej, gdzie oznacza nagrywanie utworów w niskiej, amatorskiej jakości, spowodowanej brakiem odpowiednio wysokiego budżetu lub będącej wynikiem przemyślanej koncepcji artystycznej. Przyznać trzeba, że do świata, w którym wyposażenie statków kosmicznych przywodzi dziś na myśl komputerowe muzeum wysłane w kosmos, okeślenie to pasuje jak ulał. Omawiany film znajdziecie powyżej – zapraszamy na seans z polskimi napisami.

Superzaawansowany wykrywacz ruchu – model AD 1979. - Alien: Isolation – poznaj bliżej retrofuturystyczną stylistykę dzięki nowemu dziennikowi dewelopera - wiadomość - 2014-04-18
Superzaawansowany wykrywacz ruchu – model AD 1979.

To już piąty dziennik dewelopera na temat Alien: Isolation. Ich publikację twórcy zainicjowali na początku bieżącego roku, zaczynając od prezentacji podstawowych założeń gry i jej genezy. Po dwumiesięcznej przerwie zajęli się głównym bohaterem swojej produkcji – tytułowym Obcym – by po kolejnych kilkunastu dniach dokonać „wiwisekcji strachu”, przybliżając nam rozwiązania, które zrobią z gry interaktywny horror. Ostatni dziennik, poprzedzający dzisiejsze „Lo-fi sci-fi”, został opublikowany na początku kwietnia i został poświęcony ścieżce dźwiękowej (muzyce i odgłosom) w dziele studia Creative Assembly. Wszystkie te filmy zostały przez nas opatrzone polskimi napisami – znajdziecie je pod powyższymi linkami.

Na koniec przypomnijmy, że, zgodnie z niedawno ujawnionymi informacjami, Alien: Isolation zadebiutuje 7 pażdziernika bieżącego roku. Walczyć o przetrwanie w skórze Amandy Ripley będą posiadacze komputerów osobistych oraz konsol starej (Xbox 360, PlayStation 3) i obecnej generacji (Xbox One, PlayStation 4).