Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 marca 2014, 10:14

autor: Draug

Alien: Isolation – zobacz, jak wykreowano Obcego

Studio Creative Assembly udostępniło nowy dziennik dewelopera do gry Alien: Isolation. Omówiono na nim postać Obcego, wyjawiając, jak zabrano się do zadania odwzorowania tej postaci w survival horrorze.

Alien: Isolation to jedna z bardziej oryginalnych gier zaprojektowanych w oparciu o filmy z serii Obcy (Alien). Tym bardziej może Was więc zainteresować nowy dziennik dewelopera od twórców wymienionego tytułu, studia Creative Assembly (znajdziecie go powyżej – z przygotowanymi przez nas polskimi napisami). W nowym filmie – zatytułowanym „Creating the Alien” lub, w naszej wersji, „Tworząc Obcego” – różni członkowie wspomnianego zespołu opowiedzieli o tym, jak zabrano się za odwzorowanie postaci ksenomorfa na potrzeby gry. Choć dla osoby, która uważnie śledzi losy omawianej pozycji, informacje zawarte w dzienniku raczej nie będą stanowiły wielkiej nowości, warto zapoznać się z nim choćby dla krótkich fragmentów rozgrywki zawartych między kolejnymi wypowiedziami.

Retrofuturyzm z późnych lat 70. w pełnej krasie. - Alien: Isolation – zobacz, jak wykreowano Obcego - wiadomość - 2014-03-14
Retrofuturyzm z późnych lat 70. w pełnej krasie.

Jak się ponownie okazuje, producent czerpał wzór przede wszystkim z pierwszego filmu o przygodach Ellen Ripley – stworzonego w 1979 roku – a Obcego ukazał jako śmiertelnie niebezpiecznego łowcę, z którym nie może mierzyć się przeciętny śmiertelnik, taki jak kierowana przez nas postać. Nacisk położono na sprawienie, byśmy ani na chwilę nie przestali bać się ksenomorfa – dlatego nie zastosowano skryptów, nadając jego zachowaniu jak największą „autentyczność” i nieprzewidywalność. Warto też wspomnieć o uwadze poświęconej animacjom, aby uczynić je jak najbardziej płynnymi i, co za tym idzie, żywymi.

Premierę Alien: Isolation zaplanowano na końcówkę bieżącego roku. Gra trafi do posiadaczy komputerów osobistych oraz konsol starej (Xbox 360, PlayStation 3) i nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4). Osobom, które czują niedosyt po obejrzeniu dzisiejszego dziennika dewelopera, polecam poprzedni materiał z tego cyklu (umieszczony poniżej), a także oficjalne zwiastuny z początku roku oraz kilkuminutowy zapis rozgrywki, który udostępniono niedługo potem. Przydatnych informacji dostarczy Wam również nasza zapowiedź: